Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Konverents „Reformatsiooni viljad ja väljakutsed: 50 aastat naiste ordinatsiooni ja 500 aastat reformatsiooni”

30.08.2017 | | Rubriik: Teated

naiste konvKonverents „Reformatsiooni viljad ja väljakutsed: 50 aastat naiste ordinatsiooni ja 500 aastat reformatsiooni” toimub Tallinnas Eesti Metodisti Kiriku keskuses (Narva mnt 51)
7.–8. septembril.
Konverentsiga tähistatakse naiste ordinatsiooni 50. aastapäeva ning arutletakse reformatsiooni uute ja vanade väljakutsete üle selle 500. aastapäeval.
Esinejate seas on peapiiskop dr Antje Jackelén Rootsist, piiskop dr Tamás Fabiny Ungarist, Läti Ülikooli usuteaduskonna dekaan prof dr Dace Balode, prof dr Marianne Bjelland Kartzow (Oslo Ülikool), dr Mikko Ketola (Helsinki Ülikool), õp dr Elaine Neuenfeldt Luterlikust Maailmaliidust.
Ettekanded käsitlevad erinevaid ajaloolisi ja tänapäevaseid kogemusi ja kaalutlusi seoses naiste ordinatsiooniga eri maades (Eesti, Ungari, Soome, Poola, Läti, Saksamaa, Suurbritannia, Rootsi), hermeneutika ja eksegeesi sõlmküsimusi tänapäeval ja minevikus; probleeme, mis sunnivad ühiskondi ja kirikuid muutuma jmt.
Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise, ettekannetel on sünkroontõlge. Konverentsile registreerimine EELK kodulehe kaudu.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)