Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Konverents ehitab sildu religioonide vahele

31.08.2010 | | Rubriik: Teated

 Tartus toimub 10.–12. septembrini religiooniõpetajate rahvusvaheline konverents «Spirituaalsus ja kohtumine TEISEGA», mis on pühendatud Pille Valgu mälestusele ja toimub tema 1. surma-aastapäeval.
Religiooniõpetus Eestis arvestab lapse kognitiivset, moraalset, sotsiaalset ja usulist arengut, s.t, on õpilasekeskne ja sobitub riikliku õppekava üldeesmärkidega. Õpetamise alused on välja töötanud dr Pille Valk (1959–2009, fotol).
Tartu ülikooli nõukogu saalis ja usuteaduskonna ruumes toimuva konverentsi korraldavad Eesti Religiooniõpetajate Liit, ülikooli usuteaduskond, kultuuriteooria tippkeskus, Usuteaduse Instituut, Teoloogiline Seminar ja Usuteaduslik Seminar.
Konverentsi peakorraldaja Olga Schihalejev ütleb, et konverentsiga mälestatakse Pille Valku, aga samas on see ainulaadne võimalus kuulata kodus Eestis maailma tippteadlasi, kes on siia tulnud loenguid pidama austusest Pille Valgu vastu. Nagu religiooniõpetajate kokkusaamistel ikka tekib ka tunnetus, et elu läheb edasi ja töö jätkub.
Reedel peavad loengu religioonipedagoogika professor dr Robert Jackson Inglismaalt Warwicki ülikoolist ja koolikultuuri uurinud psühholoog dr Ina ter Avest Hollandist Amsterdami vabaülikoolist; laupäeval Peter Schreiner Saksamaalt Comeniuse instituudist, dr Lea Altnurme ja dr Olga Schihalejev Tartu ülikoolist. Õhtul käiakse Pille Valgu haual ja saadakse osa mälestusõhtust. Mõlemal päeval toimuvad töötoad, reedesed on üliõpilastele tasuta.
Konverents lõpeb kokkuvõttega religiooniõpetuse tulevikuplaanidest ja jumalateenistusega Jaani kirikus, mille liige Pille Valk oli.
Loengutel ja järgnevatel diskussioonidel on sünkroontõlge, töötoad toimuvad eri keeltes. Osalemine laupäeval maksab 5. septembrini üliõpilastele ja Eesti Religiooniõpetajate Liidu (ERÕL) liikmetele 125 kr, teistele 175 kr. Osalemine kogu konverentsil vastavalt 250 kr ja 300 kr. Tasuda saab ERÕL kontole 221011418512 Swedbankis. Osalusest teatada meiliaadressile konverentsvalk@hot.ee. Kohapeal tasudes on hind kallim.
Eesti Kirik    

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)