Esileht » Online » Online artiklid »

Kontsert „Hoia, Jumal, Eestit“

10.04.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Naislaulu Seltsi initsiatiivil ja korraldusel toimub 14. aprillil kell 18.00 Tallinna Metodisti kirikus kontsert „Hoia, Jumal, Eestit“, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Kui reeglina korraldab Eesti Naislaulu Selts kontserte naiskooridele, siis sel korral tehakse koostööd meeskooridega ja ettekandele tulevad eesti heliloojate vaimuliku sisuga segakoorilaulud. Kontserdil kõlavad Rudolf Tobiase, Cyrillus Kreegi, Juhan Aaviku, Rene Eespere, Urmas Sisaski, Margo Kõlari ja Pärt Uusbergi teosed. Nende eri põlvkondade heli-loojate muusika annab kontserdi külastajale hea ülevaate eesti muusika arengusuundadest viimase saja aasta jooksul.

Ligi 170 liikmelise suure segakoori koosseisu kuuluvad Tallinna Tehnikaülikooli Naiskoor, naiskoor „Carmina“, naikoor „Gaudete“, Eesti Teaduste Akademia Naiskoor, Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor, Virumaa Meeskoor ja Tallinna Ülikooli Meeskoor. Dirigeerivad Indrek Vijard, Margit Võsa, Aivar Leštšinski, Jana Perens, Mait Männik, Merike Toro ja Andrus Siimon. Kontserdil on kaastegevad sopran Arete Teemets ja organist Ene Salumäe.

Kontsert „Hoia, Jumal, Eestit“ leiab aset ka meie naaberriikides Soomes, Rootsis ja Lätis. Kontserdid toimuvad 27. aprillil kell 17.00 Turu toomkirikus, 28. aprillil kell 11.00 Stockholmi Sofia kirikus ja 29. aprillil kell 19.00 Riia toomkirikus.

Vt ka siit.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)