Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Kontsert eakate ja Vara koguduse hüvanguks

11.10.2017 | | Rubriik: Kultuurielu

Kuslap_8822Septembrikuu viimasel laupäeval andis Vara kirikus kontserdi Voldemar Kuslap.

See võis olla 18 aastat tagasi, kui Vara maanaiste selts tegi vallavalitsusele ettepaneku pidada eakaid meeles tänukontserdiga. Esinemispaigaks leiti kõige sobivam olevat kirik, selgitab koguduse õpetaja Aare Vilu. Alati pole kontsert toimunud küll vanavanemate päeval, vaid siis, kui see on kutsutud esinejale sobinud.
Kontserdi on andnud näiteks Siiri Sisask, Tõnis Mägi, seekord siis 24. septembril 80aastaseks saanud Voldemar Kuslap. Kontserdi korraldusliku poole eest on hoolitsenud vallavalitsus, kogutud annetused on läinud aga kogudusetöö heaks.
Vara kirikus esmakordselt kontserdi andnud Voldemar Kuslap luges alustuseks Ave Alavainu luuletuse ja tõestas kontserdiga, kus laulja ka pisut tantsu lõi, et tema hing on jäänud jätkuvalt nooreks.
Ta võttis kuulajad ahhetama, kui pärast sõnu „Te olete torusse sosistajaid küll kuulnud, ma laulan ilma selleta“ lauliski ilma mikrofonita. Mainimata ei saa jätta muusikapalade vahele pikitud luuletusi ega suurepärast koostööd helitehnikuga. Tunnustust tuleb avaldada sellegi eest, et väikese kiriku jaoks oli heli suurepäraselt paigas. Ei midagi ülearu, nagu sageli kipub olema.
Muusikapalade vahele viskas esineja nalja ja kõneles loo, kuidas käis lapsena Rõngu kirikus jõulujumalateenistusel. Kuidas orelimäng ja tuledes kirik jättis talle kustumatu mulje ja ta seda kodus välja elas. Teisel pool seina elanud naaber öelnud seepeale, et sellest poisist saab kirikuõpetaja. Nii siiski ei läinud – Voldemar Kuslap töötas 47 aastat Estonias.
Kontserdi järel võttis juubilar vastu õnnitlusi ja vallavanemalt Väino Kivirüüdilt ka purgi Lõuna-Eesti mett. Kohtumine jätkus käärkambris kohvilaua ümber lõbusas meeleolus, sest muusikul oli pajatada värvikaid lugusid lavalt ja lava tagant. Kunagi valla poolt kogudusele kingitud külalisteraamatusse jäi armastatud lauljalt mälestuseks sissekanne tänuga hästi hooldatud kiriku eest.
Rita Puidet

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)