Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kontserdisari „Hoia, Jumal, Eestit!“

21.02.2018 | | Rubriik: Teated

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks korraldab Kirikumuusika Liit kontserdisarja „Hoia, Jumal, Eestit!“.
Sarja raames toimub 32 kontserti 16 erineva kavaga 11 maakonna kirikutes. Kontsertidel saab kuulda eesti vaimulikku muusikat eesti kirikumuusikute ja kirikukooride esituses. Vokaalkollektiividest on kaasatud Tallinna Kaarli koguduse kontsertkoor ja noorteansambel, Tallinna Jaani koguduse naiskoor, Keila koguduse ansambel Miikael, ansamblid Servimus Dominum, In Unison ja Armonia. Orelil Piret Aidulo, Kadri Ploompuu, Maris Lend, Anna Humal, Pille Metsson, Hille Poroson, Külli Erikson, Tuuliki Jürjo, Anneli Klaus ja Tiia Tenno. Kontserdisarjas võib kuulda ka väga huvitavaid kooslusi, orelit koos vokaal­solisti, trompeti, flöödi, mandoliini või harfiga.
Sarja avakontserdil pühapäeval, 25. veebruaril kell 14 Tartu Maarja koguduse majas musitseerivad koos Kai Visnapuu harfil ja Anna Humal orelil. Kõlavad eesti rahvaviisid ning Tobiase, Elleri, Toi, Mägi ja Põldmäe heliteosed. Kontserdid on tasuta. Sarja täieliku kava võib leida kodulehelt kirikumuusikaliit.ee.
Tuuliki Jürjo

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)