Esileht » Uudis » Uudised »

Kontserdisari „150 aastat esimesest laulupeost“

25.01.2019 | | Rubriik: Uudised

LTP_juubeliaasta_logod_vertikaalsed.aiLaulu- ja tantsupeo juubeliaasta programmi kuuluv kontserdisari algas 13. jaanuaril Tallinna Jaani kirikus avakontserdiga, kus kammerkoorid esitasid valiku laule Urmas Sisaski teosest „Gloria Patri“.

Kontserdisarja idee autorid on XXVII laulupeo peadirigent Peeter Perens ja laulupeo avakontserdi muusikajuht Siim Selis. Peeter Perensi sõnul toovad kontserdid kuulajateni teoseid, mis on kirjutatud eesti heliloojate poolt 150 aasta vältel, mis lahutavad meid esimesest laulupeost. „See sari on otsekui kaleidoskoop, mis näitab väikest väärtuslikku osa eesti muusika 150-aastasest teekonnast,“ ütleb Perens. „Kontserdisarja kuuluvad kümme eriilmelist muusikaüritust, mis toimuvad Eestimaa eri paikades jaanuarist kuni juunini.“
Veebruaris on teater Vanemuine kontserdisarja kavasse lülitanud Eduard Tubina ooperi „Reigi õpetaja“, märtsis toimub kontsert eesti heliloojate puhkpillimuusikast ning aprillis korraldab Eesti Orelisõprade Ühing orelimuusika kontserdi, mis on tänuavaldus Peterburi konservatooriumi oreliprofessorile Louis Homiliusele, kelle käe all on õppinud väga suur osa eesti heliloojatest. 3. märtsil puhuvad pasunad Kosel toimuval kontserdil. Muusikat esitab vabariiklik orkestrijuhtide puhkpilliorkester, kaasa teevad Annaliisa Pillak, Eeva Oksala (Soome) ning politsei- ja piirivalveorkester.
Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester (dirigent Rasmus Puur) annab märtsis kontserte „Laulupeo pärlid“ Arvo Pärdi keskuses, Türil, Avinurmes ja Rakveres. Mais esitab Tartus muusikat Tallinna Filharmoonia kammerkoor (kavas Kreegi, Vitolsi, Čiurlionise looming). Kontsert Veljo Tormise ja teiste eesti heliloojate koorimuusikast toimub 4. mail ERMis. Kontserdisarja iga kontsert ja etendus on iseseisev muusikasündmus.
Kontserdisari lõpeb 20. juunil Tartus Maarja kirikus, kui esinevad rahvusmeeskoor ja Tartu ülikooli naiskoor. Lisainfot kontserdisarja ja ürituste kohta vt laulu- ja tantsupeo kodulehelt www.laulupidu.ee.
Eesti Kirik

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)