Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kontserdiga kiriku remonti toetamas

20.11.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

ValgajaaniTuntud Riia arhitekti Christoph Haberlandi (1750–1803) projekteeritud Valga Jaani kirik (pildil) on linna tähtsamaid vaatamisväärsusi.

Suure pühakoja remontimine on aeganõudev ja kulukas, ent kogudus on seejuures õnneks saanud tunda kogukonna tuge.
Nii kirjutas Lõuna-Eesti Postimees hiljuti, et segakoor Rõõm on juba 15 aastat hingedepäeval Valga Jaani kirikus korraldanud kontserte, mille sissetulek on läinud kiriku remondi heaks. Kui varem on sageli esinetud ise, siis viimastel aastatel on lastud särada külalissolistidel nagu Kait Tamra, Hedvig Hanson ja Jarek Kasar.
Tänavusel hingedepäeva kontserdil üles astunud lauljad Inga ja Toomas Lunge meelitasid ajalehe sõnul aga kohale tavatult palju publikut. Ka annetatud summat üle lugedes tabas korraldajaid rõõmus üllatus – seda oli 1389 eurot ja 41 senti ehk rohkem kui ühelgi varasemal taolisel kontserdil.
Rõõmu dirigent Sirje Päss kinnitab, et kirik on koorile olnud sõna otseses mõttes lähedaseks kohaks, sest proovid toimuvad teisel pool tänavat asuvas Valga muusikakoolis. Kirikukontsertide korraldamine ja pühakoja heale käekäigule kaasaaitamine on seotud aga ka missioonitundega, sest see aitab Valga linna kultuurielu muuta mitmekesisemaks.
Ühtlasi on Päss SA Valga Jaani Kiriku Renoveerimine eestvedaja. Senistest suurematest töödest nimetab ta lagunema kippunud torni kordategemist ning kiriku uste renoveerimist, mis pärast puhastamist ja värvimist nüüd nagu uued välja näevad.
Siiski on pühakoja juures remonditöid teha veel üksjagu. On lootust, et järgmiseks suveks saab korda trepp. Samuti on vaja ära parandada kiriku lagi, mille järel saab asuda seinte remontimisele.
Rain Soosaar

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)