Esileht » Uudis » Uudised »

Konsistooriumile anti õiglase kaubanduse sõbra märk

13.05.2015 | | Rubriik: Uudised

Ülemaailmsel õiglase kaubanduse päeval 9. mail andis MTÜ Mondo õiglase kaubanduse sõbra märgi neljale kohvikule ning ka EELK konsistooriumile.

Eesti Rahvusringhääling vahendab, et MTÜ Mondo tunnustab teist aastat ettevõtteid ja organisatsioone õiglase kaubanduse sõbra märgiga. Märgi saajateks on kohvikud Rosin Pärnus, KOHVer ja Welcome Cafe Tallinna lennujaamas, Pilistvere koguduse kohvik Ingel ja EELK konsistoorium.
Märgiga tunnustatakse neid, kes oma äri- ja ühiskondlikus tegevuses arvestavad õiglase kaubanduse põhimõtetega ning edendavad sellega vastutustundlikku maailmavaadet ning käitumist.
«Tänased märgisaajad on erilised selle poolest, et nad on oma ettevõtmisi planeerides juba lähtunud õiglase kaubanduse põhimõtetest ning pidanud seda loomulikuks ja iseenesestmõistetavaks,» selgitas MTÜ Mondo õiglase kaubanduse valdkonnajuht Jaanus Välja, kellele erilist heameelt teeb see, et konsistoorium näitab eeskuju õiglase kaubanduse põhimõtete järgimisega.
MTÜ Mondo on arengukoostööle, maailmaharidusele ja humanitaarabile pühendunud sõltumatu Eesti organisatsioon, kelle missioon on toetada haavatavas olukorras olevaid inimesi ja kogukondi enesega toimetulekuks ning tõsta Eesti avalikkuse teadlikkust maailma probleemidest ja nende võimalikest lahendustest.
Eesti Kirik

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)