Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kolm päeva ühise perena laste suvelaagris

07.08.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Võru praostkonna pühapäevakoolide lapsed kogunesid Põlva lähedale Perile suvelaagrisse.

Laager oli sel aastal Põlva koguduse korraldada ja kandis teemat «Issanda oma». Varasemalt on taolisi laagreid praostkonnas korraldanud Rõuge, Pindi ja Kanepi kogudus. Laagrisse tulnud 60 lapse vanus jäi 1,4 ja 14 aasta vahele. Kolmepäevast koosolemist alustati Põlva kirikus avajumalateenistusega, kus teenisid praost Urmas Nagel ja koguduse õpetaja Toomas Nigola. Põhiosa laagrilistest oli majutatud endise koolimaja territooriumile rajatud telklaagrisse.
«Laagri kulminatsiooniks kujunes teisel päeval Taevaskojas toimunud matkamäng, mille etteplaneerimatuks osaks sai ka nukker vaikusehetk eelmisel õhtul sissevarisenud Emalätte pärast,» kirjutab laagrist ülevaadet andes 6. juuli Koit. Rajal ootas lapsi ees kuus teemapunkti, kus pühapäevakooli õpetajad olid ette valmistanud tegevused, mis aitasid lastel paremini pühakirja sõnumit mõista.
Laagriplatsil tegelesid lapsed peamiselt rühmatöödega, mis olid samuti inspireeritud laagri teemast. Muusikalist tööd juhendasid Kristiina ja Urmas Nagel. Põlva kogudus oli ette valmistanud laagrivihiku, mis lisaks praosti pöördumisele ja laagri päevakavale sisaldas ka vaimulikke lastelaule ning mille lapsed mälestusena laagrist endale koju kaasa said.
Avarasse telki rajatud välikabeli kell kutsus laagrilisi kolm korda päevas palvusele. Neid viisid läbi praostkonna vaimulikud Margit Lail, Urmas Nagel, Üllar Salumets, Argo Olesk ja Andres Mäevere. Hommikust äratusvõimlemist juhendas Allar Eesmaa, sportmänge korraldas Üllar Salumets.
Toitlustamise olid enda kanda võtnud koguduse liikmed ja vabatahtlikud abilised. Köögitoimkond sai hakkama kangelasteoga, sest toita tuli ligi 75 inimest ja kellelgi polnud varasemat suure rahvahulga toitlustamise kogemust.
Lõpujumalateenistusel Põlva kirikus saatis praost lapsed ja nende juhendajad õnnistusega koduteele.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)