Esileht » Uudis » Esileht »

Kolga-Jaani kirikul ennistatud roosaken

25.03.2008 | | Rubriik: Esileht

Kolga-Jaani kiriku vana roosakna uus elu algas 18. märtsil. Foto: Ants Tooming
Ülestõusmispühade eel, 18. märtsi pärastlõunal sai Kolga-Jaani kirik taastatud roosakna võrra kaunimaks.
Kolga-Jaani kiriku 1875. aastast pärineva roosakna ennistasid Tartu ja Tallinna ehitusmeistrid sellel kuul, neli nädalat tagasi torniseinast maha võetud aken pandi oma kohale tagasi pühade eel.
Koguduse õpetaja Ants Toominga sõnul oli akna vahetus plaanis aastate eest, kuid mitte eriti keerulise töö tegi raskeks vana akna ennistamisega seotud asjaajamine. «Akna igast sektorist oli säilinud mingi klaasiosa, seega olid värvitoonide näidised olemas,» täpsustab õpetaja.
Roosakna värvilised klaasid lõigati Tallinna firmas Kunstklaas, õpetaja sõnul otsiti võimalikult originaalilähedased klaasitoonid. «Parimad, mis Eestis saada on,» kinnitab Tooming. Õpetaja kiidab Tartu meistrit Aimar Palu ja tema Tartu firmat Korras Vara, kes remontis vana akna ja pani raamidesse uued värvilised klaasid.
Organiseerimise juures oli õpetajal abiks kaasvõitleja Hannes Hinnu, kes muu hulgas ka kõikvõimalikke paigaldustöid korraldas. Esmased tänusõnad kuuluvad aga lahkele kogudusele, kelle annetusrahast ettevõtmine – üle 10 000 krooni maksma läinud restaureerimine, akna mahavõtmine ja uue paigaldamine – teoks sai.

Lea Jürgenstein

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)