Esileht » Uudis » Esileht »

Kõik taevad laulvad

07.06.2017 | | Rubriik: Esileht

Lastekoorid Mart Jaansoni „Leivalaulu“ esitamas. Juhatab Imbi Laas.
Tiiu Pikkur

Esimesel nelipühal oli Nõmme Rahu kiriku aias taas rahvarohke, sest peeti traditsioonilist vaimulikku laulupäeva.

Sel korral oli aga midagi, mis toimus siin küll esimest korda – nimelt laulupäeva „Kõik taevad laulvad“ pidasid koos Tallinna ja Lääne-Harju praostkond.
Et oli ka Eesti lipu päev, siis heiskasid sinimustvalge lipu koguduse õpetaja assessor Ove Sander ja Nõmme linnaosa endine vanem, riigikogulane Tiit Terik. Lipuheiskamist saatis Tallinna praosti Jaan Tammsalu algatusel võimsaks ühislauluks tõusnud Martin Lipu tuntud laul „Eesti lipp“.
Kui viimastel aastatel oli praostkonna laulupäev kontsert-jumalateenistuse vormis olnud, siis sel aastal alustati armulauaga palvusega, millele järgnes laulupäeva kontsert.
Palvusel teenisid Tallinna praost Jaan Tammsalu, Lääne-Harju praost Jüri Vallsalu ja koguduste vaimulikud.
Ove Sander ütles kokkutulnuile: „Tervitan teid siin meie Nõmme Rahu kiriku aias Issanda Jeesuse Kristuse nimel ja soovin väga õnnistatud laulupäeva, nelipühi päeva ja Eesti lipu päeva! Nõmme laulupäeval on pikk traditsioon, esimest korda saadi siin kokku aastal 1935. Kui mõelda meie saja aasta vanusele luterlikule kirikule, siis need laulupäevad on ka auväärses elueas. Ja küllap see traditsioon kõneleb sellest, et meiegi kannaksime usku ja kiriklikku elu põlvest põlve edasi.“
Ove Sander ja Rahu koguduse juhatuse esimees Meelis Pirn andsid kiriku ustava teenimise eest Rahu koguduse juhatuse aseesimehele Andra Indriksonile ja Nõmme Lunastaja kiriku organistile, riigikogulasele Aivar Sõerdile üle EELK tänukirja.
Pidulisi tervitasid ka Tiit Terik ning Nõmme linnaosa vanem Tiia-Liis Jürgenson.
Lääne-Harju koguduste ja laulukooride poolt tervitas praost Jüri Vallsalu, märkides, et see on esimene kord, kui kahe praostkonna laulupäeva ühiselt peetakse. Oma kõne pühendas praost nelipühale, mis on Püha Vaimu väljavalamise püha ja kuulub kirikuaasta suurte pühade hulka ehk sel pühal on meie usukuulutuses keskne koht.
Laulupäeval esines 25 muusikakollektiivi: sega-, nais- ja lastekoorid, pasunakoorid ning kammerorkester. Tänu ja kiituse pälvisid dirigendid ja tehniline personal ning laulupäeva kohvikupidajad Vaike Simmo eestvedamisel. Laulupäeva korraldajad olid Tallinna praostkonna muusikatöö juht Imbi Laas ja Lääne-Harju praostkonna muusikatöö juht Pille Metsson.
Tänavune külm kevad näitas oma pehmemat külge ning lasi Nõmme kiriku aias muusikuid ja publikut kauni laulu ning pillimängu võlusid nautida. Võimsalt kõlas ühendkooride laul ja taevasse tõusis ühislaul, kõik koorid olid väga tublid, pakkudes omamoodi eelteate, milliseks kujuneb 17. juuni vaimulik laulupäev Suure-Jaanis.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda. (1Jh 4:21)