Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Kõik on võimalik ühes Jumalaga

04.12.2019 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

Esmaspäeval Tartus Riia tänavas uusarenduse I korrusel avatud kristlike organisatsioonide keskus Pastoraat.2 x kätlin Liimets

Esmaspäeval õnnistas peapiiskop Urmas Viilma Tartus Riia kvartalis kristlike organisatsioonide keskuse Pastoraat ja pühitses keskuse kabeli.

Keskne organisatsioon Pastoraadis on EELK Usuteaduse Instituudi Tartu teoloogia akadeemia (edaspidi TTA) ja ruumide omanik MTÜ TTA.
Pühakirja sõnadest, palvest, laulust ja Jumala usaldamisest kantud õnnistamistalitus moodsas, ruumikas ning samal ajal õdusalt koduses Pastoraadis (Riia 22a) koondas umbes sadakond inimest. Päris oma kodu saamisest on TTAs unistatud algusaastatest saati.
TTA juhataja ja projekti eestvedaja Siimon Haamer ütles kindlameelselt, et Issanda õnnistuseta poleks see olnud võimalik: „Kõigile annetajatele ja koostööpartneritele on tänuks keskuse valmimine, muid kingitusi pole. Loodan, et sellest saab paik, miks Lõuna-Eesti teekond ette võetakse. Olen väga rahul, kõige enam aga kabeliga, mille ehitus järgis sisearhitekt Pille Lausmäe visiooni ruumist ruumis, tagades eraldiseisvuse ja vaikuse.“

Õnnistus, tänu ja tervitused
Peapiiskop Urmas Viilma õnnistas Pastoraadi õpetamise, õppimise, jumalalaste kokkusaamise, palveosaduse, hingeabi andmise ja vaimse kasvamise kohaks ning pühitses kabeli usus süvenemise ja jõu kogumise kohaks, et sellest paigast minejatel oleks Püha Vaimu väes jaksu ning vaimset jõudu täita oma ülesandeid.
Tänu ja tervitusi jagus päeva palju. Sõna sai ka üks idee vedajatest Bob Nordvall, kes koos nüüdseks lahkunud esimese abikaasaga pühendas oma elu keskuse rajamisele. Linnapea Urmas Klaas tõstis esile koostegemise jõudu ja kinkis kõiki Tartu sildu kujutava teose, rõhudes silla kui ühendaja motiivile.
Teiste hulgas tervitasid veel piiskop Joel Luhamets, praost Ants Tooming, naabrist Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets, UI rektor Ove Sander ja dekaan Randar Tasmuth, Tartu ülikooli usuteaduskonna juhataja Urmas Nõmmik ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna teadusprodekaan Riho Altnurme.

Jumala vastus palvetele
Aastakümneid eestpalvetes hoitud keskuse loomise soov on teoks saanud tänu annetajatele (suures osas USA luterlased, hetkel annetatud 470 730 eurot), ent seljataga on siiski esimene etapp, sest järgneva viie aasta jooksul peab suutma tasuda 1,25 miljoni euro suuruse laenu kirikuvalitsusele.
Töö Pastoraadis käivitus juba eile hingehoidjate baaskoolitusega, ees seisab ohvriabi koolitus, koos käib skaudirühm, paari kuu jooksul kolib Pereraadio, on külaliskorter ja ruumid loodavale hingehoiukeskusele. Soovitakse, et ka üldkiriklik noortetöö leiaks siin oma koha, ning ollakse avatud ettepanekutele, kuidas keskuse ruume ja moodsaid tehnilisi võimalusi veel kasutada.
Akadeemia loonud Eenok Haamer väljendas avamisel korduvalt siirast rõõmu ja ütles, et tegemist on imede imega. Tema vägev palve puudutas: „Issand, sina oled meie palveid kuulnud ja andnud vastuse. Seisame siin kummardades ja austades sind, kõigeväeline Jumal, kes meid sellesse hetke oled toonud. Oled jõudu andnud, et teha seda tööd sinu nime kiituseks ja auks Eesti rahva keskel ja Eesti rahva heaks. Usume, et sina jätkad seda püha tööd! Meie süda on rõõmus, sa oled meile midagi suurt teinud!“
Kätlin Liimets

Usuteaduse instituudi rektor Ove Sander kinnitab keskuse ellukutsuja Siimon Haameri rinda usuteaduse instituudi tunnustusmedali.

Pildigalerii:

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)