Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Kõigi maade kristlased, ühinege!

10.12.2014 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Mäletame veel hästi lähiajaloost üsna sarnast ideoloogilist loosungit, mis pidi liitma ateistliku maailmavaatega inimesi. Usun, et üldiselt ei võetud loosungit tõsiselt, aga oma iva sellel ideoloogilises plaanis siiski oli. Ja sellest on ehk midagi õppida.
Sel sügisperioodil olen mõnelgi korral sattunud leeriõnnistuse jumalateenistusele ja ikka mõelnud heameelega, et Jumal ei esita kellelegi teda oma lapseks vastu võttes erilisi nõudeid. Ei ole vahet, kas sa oled pikk või lühike, sale või täidlane, kui suured on su teadmised ühes või teises valdkonnas. Oluline on lihtsalt Jumal oma ellu vastu võtta ja teda ustavalt teenida.
Olen töökuulutusi lugedes märganud üht omapärast trendi. Nimelt on hakatud osas ametites esitama nõudmisena eesti keele oskust kõnes ja kirjas kõrgtasemel. Minu jaoks kõlab imelikult, et müüjaks kandideerija ei pea olema sinasõber matemaatikaga, küll aga valdama riigikeelt kõrgtasemel (!).
Tean üht poepidajat, kes ei hinnanud uut töötajat otsides oluliseks eelnevat töökogemust ega erilist keeleoskust, küll aga mõjutas tema valikut kandideerija maailmavaade. Tema jaoks oli tähtis, et see oleks kristlik. Ei saa nõuda, et tööle saavad vaid kristlased, see oleks juba vastuolus põhiseadusega.
Mäletan, kuidas paarikümne aasta eest endale bareti kudusin. Tehniliselt võttes läks see nässu: ei olnud ma õigesti silmi juurde kasvatanud ega ka kokku võtnud. Aga tulemus mulle meeldis, see oli huvitavam kui parasjagu moesolev. Kudusin taolisi veel paraja portsu – väike lisaraha lastetoetusele oli teretulnud. Ei läinud kaua aega, kui sain üllatuse osaliseks, sest sarnasest nässu läinud peakattest sai uus trend.
Võib-olla peetakse mõne aja pärast igati normaalseks, et tööle kandideerijal on kristlik maailmavaade, mitte kõrgtasemel emakeeleoskus ametis, kus seda tegelikult ei vajata. Osakem seda vaid küsida. Nii mõtlesin koduteel pärast kristlike väärtuste konverentsi.
Rita Puidet  

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)