Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kohtumisõhtud liitsid kogukonda ja tutvustasid põnevaid inimesi

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Silmast silma kohtusid maailmarändur Tiit Pruuliga ja kuulasid tema reisimuljeid Paldiski kirikusse kohtumisõhtule kogunenud.

Tegu oli Paldiski koguduse selle hooaja viimase kohtumisõhtuga, kus kuulata sai laeva Admiral Bellingshausen reisist Arktikasse. Teadupärast korraldas seda põnevat reisi just Tiit Pruuli (fotol), kes varemgi maailmameredel seilanud.

Koguduse õpetaja Merle Prass-Siim ütleb, et kui alguses ei läinud kohtumisõhtud vähese huvi tõttu käima, siis viimane kohtumine, kus külas oli Tiit Pruuli, oli hästi populaarne. Tore oli näha, et iga järgneva kohtumisõhtuga tuli inimesi juurde. Aga muidugi oli positiivne, et kogudus ei pidanud ühtki kohtumist ära jätma ja erinevaid inimesi ning nende lugusid oli huvitav kuulata.

Meeldiv mälestus

Hooajal juunist novembrini käisid külas ajakirjanikud Anne Raiste ja Arni Alandi, Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat (fotol), skulptor Tauno Kangro, portreekunstnik Aapo Pukk ja juba mainitud Tiit Pruuli. Usun, et kõigil, kes kohtumisõhtul osalesid, on sellest jäänud meeldiv mälestus. Nii esinejast, koos veedetud õhtutunnist, aga ka võimalusest sellega annetada kiriku akende heaks.

Just neid kolme ilusat eesmärki kohtumisõhtud täitsid. Need andsid suurepärase võimaluse üksteisega paremini kogukonna raames tuttavaks saada ja ühtlasi toetada koguduse ettevõtmist, kirikuakende restaureerimist. Õpetaja Merle ütlebki, et suur osa kohtumisõhtutel käijatest olid kaugemalt tulijad, kohalikku Paldiski rahvast oli vähe, kuigi viimasel kohtumisõhtul oli juba kohalikku rahvast rohkem ja selle üle on siiralt hea meel. Loodetavasti läheb järgmisel aastal kõik tõusujoones edasi.

Kohtumisõhtutega koguti akende restaureerimise heaks natuke üle neljasaja euro. Kui koguduse ootus oli suurem, siis ära tuli jätta vaid üks kohtumisõhtu. Ja võib-olla ehk olulisemgi on, et inimesed teadvustasid rohkem koguduse vajadust, kuulasid vallavanema tulevikuplaane ning jagavad nüüd kuuldut sõpradega. Sest kohtumisõhtud tulevad kindlasti ka järgmisel aastal, juba teeb kogudus selleks eeltööd kokkuleppeid sõlmides.

Õpetaja Merle Prass-Siim ütleb: „Tegelikult olen väga rõõmus, et suutsime selle plaani ellu viia ja peab ütlema, et seda päris edukalt. Me andsime inimestele võimaluse avaldada oma arvamust selles osas, keda nad tahaksid kuulda ja näha, kuid sellele üleskutsele reageeriti väga tagasihoidlikult. Koguduse soov on tulla kogukonnale lähemale ja kohtumisõhtute korraldamine on üks neist asjadest, mis meid liidab. Tahame olla rohkem nähtavad ja püüame teha jõudumööda ka koostööd Paldiski kogukonnaga ning osaleda järgmisel aastal kogukonnapäevadel.“ 

Lääne-Harju valla ja vallavanemaga on kogudusel head suhted ning nad on arutanud koguduse ja valla koostöö plaane. Kui vähegi võimalik, siis osaleb vallavanem alati koguduse üritustel ja ettevõtmistel. Ka kevadisel koguduse talgupäeval oli vallavanem kohal ja aitas müüre lammutada. Samuti saadi temalt head tagasisidet kohtumisõhtute kohta.

126 liikmega kogudus linnas, mis nõukogude ajal oli suletud, on teinud tublit tööd nii oma pühakoda kui selle ümbrust korrastades. Kes Paldiski kirikusse läheb, märkab kindlasti, et selle ümbrus on puhastatud, kümmekond puud, mis olid ohtlikud nii möödujatele kui pühakojale, on maha võetud, lammutatud on kiriku kõrval seisnud varemed. Kiriku juurde on rajatud aga puhkenurk. 

Rita Puidet