Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kohtumiseni Nelijärvel!

21.09.2022 | | Rubriik: Uudised

7.–8. oktoobrini toimub XIV juhatuseesimeeste konverents Nelijärve puhkekeskuses, kuhu on oodatud juhatuste esimehed, aseesimehed ja liikmed. Eesti Kirik usutleb korraldustoimkonnast Ülle Guninit, kes on Tallinna Püha Vaimu koguduse juhatuse esimees.

Kuidas kulgevad ettevalmistustööd?

Ülle Gunin: Kohe pärast konverentsi lõppu hakkame korraldama uut konverentsi, sest lektorid tuleb aegsasti broneerida.

Murekoht on raha nappus, mis pitsitab meid kõiki. Oleme kahjuks pidanud tõstma osalustasu, aga ma loodan, et see ei saa komistuskiviks ega takista aastas kord kokku saada.

Tänavune konverents kannab järjekorranumbrit 14. Mis on konverentsi juhtmõtteks või läbivaks teemaks?

Tänavune teema on „Meie hoolde antud vara“. Suurem osa Eestimaa kirikutest on vanad sakraalhooned ja seotud muinsuskaitsega ning lisaks muude riiklike tähistega. See on vara, mis on meie hoolde antud, et me seda hoiaks ja suhtuks temasse nii, et veel järeltulevatel põlvedel oleks, mida vaadata ja kus koos olla osaduses. 

Millist päevakorrapunkti võiks eriti esile tõsta? 

Tulenevalt juhtteemast oleme kutsunud ettekandjaks muinsuskaitseameti uue peadirektori Liisa Pakosta, kes räägib muinsuskaitse uuendustest. Loodame kuulda, mis mõtted liiguvad muinsuskaitsjatel seoses kirikute ja koguduste varadega. Kui suur saab edaspidi olema riigi ja linnaplaneerimisametite toetus kirikutele. See on väga oluline, sest kogudused on isemajandavad ega suuda ise oma kirikute remondi eest täismahus tasuda. Oleme palunud Puhja koguduse organist-koorijuhi Miina-Liisa Kuusemaa rääkima omavahendite leidmisest kirikute remondiks. Miina-Liisa on tubli projektide kirjutaja ja tänu nendele on nii mõnedki tööd kirikute juures selle alusel teoks saanud. Veel tuleb maksu- ja tolliameti peaspetsialist Regina Varret, et tutvustada kogudusi puudutavat maksusüsteemi.

Kes on konverentsile teretulnud?

Meil on olnud alati hea meel, kui kogudust tulevad esindama ka lihtsalt koguduse liikmed, eelkõige on aga kutsutud juhatuste esimehed ja nende asemikud, kes vastutavad kogudustes haldusküsimuste eest. Rõhutan, et kõik kogudusetöös tegevad on oodatud. Kohtumiseni Nelijärvel!

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)