Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kohtumine viie kuu pärast Tartus

02.02.2005 | | Rubriik: Uudised

Kirikupäeva lähenedes jõuab kätte aeg, kus koguduse rahvas üle Eesti saab hakata kaasa lööma kirikupeo kordaminekule. Lastetöö toimkonnal on idee kaasata ettevalmistustöösse ka lapsi.

Lastepäeva korralduskomisjoni liige Lia Kaljuste tegi ettepaneku koostada kirikupäevaks lastejoonistuste piibel. Idee, mis algselt on pärit Saksamaalt, seisneb selles, et kogu Eesti pühapäevakoolid saavad selle piibli valmimisel osaleda.

Lapsed hakkavad piiblilugusid joonistama

«Ühe pühapäevakooli lapsed joonistavad näiteks Moosese lugusid, teise maakonna lapsed hoopis Estrit,» selgitas Kaljuste oma mõtet. Kirikupäeval koostatakse laste joonistustest üks ülisuur ja hästi värviline piiblipiltide raamat, mille aitab kokku panna kunstnik. Piiblit saaksid kirikupäeva külalised näha lastepäeval.

See algatus ei pea aga jääma ainsaks, arvas Kaljuste. «Iga kogudus saaks tegelikult endale sellise ilusa lastepärase piiblipiltide raamatu teha,» arendas ta oma mõtet edasi.

Suure lastejoonistuste piibli valmimise koordineerimine jääb Lia Kaljuste õlule ning lähipäevil võtab ta juba ise praostkondade ning kogudustega ühendust ning töö saab alata.

Koorilauljatele on valminud õppevahend

Kirikumuusika Liidu sekretär Aivi Otsnik tuletab kõigile koorijuhtidele ja -muusikutele meelde, et saadaval on laulupäeva kavaga õppe-CDd, mida saab osta Kirikumuusika Liidust ja Tartu Pauluse kiriku poest. CDd on nii segakoorile kui meeshäältele eraldi. Plaadi hind on 15 krooni.

EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu peetakse 10.-12. juunini Tartus. Kirikupäevi on korraldanud EELK eelnevalt kaks korda: aastal 1997 Tallinnas ja aastal 2000 Pärnus. Kirikupäevade eesmärgiks on kiriku ja kristlaskonna ühtsuse tugevdamine. Tänavuse kirikupäeva motoks on «Tarkuse allikale».

EK

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)