Esileht » Uudis » Uudised »

Kogutakse kingitusi põgenikest lastele

30.11.2016 | | Rubriik: Uudised

Internet

Ka sel aastal saavad Eesti inimesed kaasa lüüa rahvusvahelises heategevuskampaanias «Täht idas», mille eesmärgiks on rõõmustada kingitustega Lähis-Ida põgenikelaagrite lapsi.
Kingitused tuleks pakkida kingakarpidesse ning toimetada kogumispunktidesse, mille asukohad on kirjas kampaania kodulehel starintheeast.net. Sealt võib saada ka lähemaid juhtnööre asjade valimiseks. Kindlasti palutakse igasse pakki panna näiteks pehme mänguasi, sest sõjakoledustest traumeeritud lapsed vajavad mõnda armsat eset. Sellele võib lisada muid lelusid, hügieenitarbeid, joonistusvahendeid jne.
Paljud kogumispunktid on seotud kirikutega. Näiteks Tartu Maarja kogudus võtab kingikarpe vastu juba teist aastat. Diakooniatöötaja Lea Saare sõnul ei suuda ta leppida sellega, et kui suured inimesed omavahel sõdivad, kannatavad ka süütud lapsed. «Tahame neile märku anda, et kuigi nende elu pole kuigi rõõmus, pole headus maailmast ikkagi kadunud,» põhjendab Saar kampaanias kaasalöömist.
«Kristlane peab ikka ligimest aitama ja nii on ka koguduste puhul näha nende siiras soov ja tahe teha head,» kommenteerib kampaania «Täht idas» Eesti koordinaator Nelli Vassila. Koostööpalvega pöörduti kõigi EELK koguduste poole, kuid siiski vaid 18 neist on kogumispunkti avanud. «Kirikud, mis eelmine aasta osalesid, aga see aasta mitte, on lihtsalt väga hõivatud uute projektidega,» selgitab Vassila. Mõned aitavad näiteks Eestisse saabunud pagulasi.
Kampaania «Täht idas» kestab 5. detsembrini. Eesmärgiks on koguda kingikarpe vähemalt 500 ehk rohkem kui mullu. Praegu näib, et on lootust sihile jõuda, sest info kampaania kohta on Vassila kinnitusel levinud üle ootuste hästi.
Rain Soosaar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)