Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Kogumise aeg

17.06.2009 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Kirikuleht läheb puhkusele. Majandussurutise tingimustes tavalisest pikemale, kuid loodetavasti jätkub palka ka edaspidi. Tööd on väga palju, sest iga päev sünnib Eestimaa eri paigus midagi tähelepanu- ja kirjutamisväärset.
Pärast kolmanda lapse sündi olen võinud siin toimetuses olla alles mõne kuu, aga juba saanud kogemusi, millest õppida. Läinud intervjuule mittetöötava diktofoniga, võtnud kaasa tühja akuga fotoaparaadi, kirjutanud ületäpsustamata faktivea ja viimaks kogu ühe üleskirjutatud loo ära kaotanud. Õnneks pole suurt kahju kannatada tulnud, eri osapooled on olnud pikameelsed, mälu pole mind veel päris alt vedanud ning häid sõpru ja tuttavaid on ka veidi võõramais paigus. Aitäh teile!
Viimase nädalavahetuse valgel võib ikka täie veendumusega öelda, et eestlased on kokku laulurahvas. Tormihallis Tartus, kus sajust ja välgust autoalarmid tööle hakkasid, kogunesid tuhanded laulma ja kuulama ning ka meeliülendav rongkäik toimus kõigele vaatamata. Niisugused asjad seovad ja tõstavad meid igapäevast kõrgemale.
Mulle isiklikult läks ka muidugi hinge laulupeoeelne kontsert Tartu Maarja kiriku seinte vahel. Kaunis esitus, suurepärane ja taktitundeline kava. Ehk oli seal ligi kaheksasaja hulgas neidki, kes julgevad loota, et see hoone tulevikus ka pühakojana inimesi kokku toob. 
Suvi on puhkuse ja kogumise aeg. Tõenäoliselt on hea varuda sedakorda veidi rohkem, kuigi kõle ja pime aeg praegu kaugel tundub olevat.
Eks kohtume kirikus, metsas ja mere ääres!


Mari Paenurm

toimetaja

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)