Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kogume toetust Hageri kiriku oreli heaks

08.12.2009 | | Rubriik: Teated

Meie kirikutes ja jumalateenistustel on üks komponent, ilma milleta me neid ette ei oska kujutada, sest ta on alati olnud kiriku ja jumalateenistuse lahutamatu osa. See  on muusikainstrument – orel. Hageri kogudust on orel teeninud juba üle saja aasta.
Hageri Püha Lambertuse kirik valmis 1892. aastal ja oreli oli algselt ehitanud Carl Tanton 1851. aastal eelmise kiriku jaoks, pillil oli üks manuaal ja pedaal. Instrument viidi üle uude kirikusse ja hiljem, 1902. aastal ehitas selle ümber Gustav Terkmann, kes lisas teise manuaali ja tegi uue mängupuldi.
Orel on valmistatud kõrgekvaliteedilise käsitööna tuntud meistrite poolt ja seetõttu suure kultuuriväärtusega. Aga aeg on teinud oma töö, mistõttu asutasime sihtasutuse Hageri Lambertuse Kirik, et koguda vahendeid oreli taastamiseks.
Nüüdseks on rootsi oreliekspert Göran Grahn koostanud Hageri kiriku oreli eksperthinnangu, mis on restaureerimise aluseks ning varsti ootab ees oreli restaureerija valik.
Väiksemgi toetus on oluline, mistõttu korraldab sihtasutus erinevaid heategevuslikke üritusi. Novembris toimusid jõulukaartide ja -ehete meisterdamistoad. Detsembris on kavas jõulukontsertide sari, mille tulu läheb samuti oreli heaks.
Neist suursuguseim vajaks siinkohal ka esiletoomist: 22. detsembril kl 20 esitavad Liisi Koikson, Paul Daniel ja Kristjan Masurtšak vaimulikke rahvaviise. Kutsume  kontsertide ja üritustega kaasa aitama meie väärtusliku kultuuriobjekti säilitamisele, et orel saaks kõlada koguduse inimestele rõõmuks ja Jumalale auks ning kiituseks!
SA Hageri Lambertuse Kiriku konto SEBs on 10220095793011.

Juhan Põld

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)