Esileht » Uudis » Uudised »

Kogukond toetas oma hooldekodu

25.02.2015 | | Rubriik: Uudised

Kogukonna ja kodanikualgatuse toel koguti sõbrapäeva kontserdil Räpina koguduse hooldekodule valgustite tarvis 701 eurot.

Hooldekodu juhataja Ene Mölderi sõnul on valgustite väljavahetamiseks tarvis 800 eurot. See, et esimese korraga peaaegu kogu summa kätte saadi, oli nii temale kui ka heategevuskontserdi initsiaatorile Uno Nagelmaale endalegi üllatuseks.
Uno Nagelmaa sõnul olid kõik, keda ta esinema kutsus, kohe sellega ka päri. Esinejaid oli enam kui 70 ja kontsert kulges koos hooldekodu tutvustavate vahepalade ning oksjoniga hoogsalt kolm tundi.
Heategevuskontserdil esinesid Põlva vaimuliku seltsi kammerkoor Maarja, Räpina kammerkoor, rahvatantsurühm Helgerid, kohalikud flamenkotantsijad, mandoliiniorkester, lõõtsamees Heino Tartes ja sõbrad, ansambel Mahmõr ning kohalik tuntuim kirja- ja muusikamees Aapo Ilves.
Oksjonile olid oma näputööd välja pannud kohalikud käsitöömeistrid, lasteaialapsed olid kõigile kohaletulnuile kaardi valmistanud. Kontserdi lõpus söödi koos pirukaid ja enne kojuminekut löödi tantsugi.
Räpina hooldekodu on vabariigis ainulaadne seetõttu, et kuulub kogudusele ja on tegutsenud 21 aastat. Peamiselt küll oma valla rahvale mõeldud, aga tulijaid on mujaltki. Et asutakse hooldekoduks kohandatud vanas leerimajas, vajab maja sisemus kogu aeg remonti.
Seda märkas ka ettevõtja Uno Nagelmaa, kes on hooldekodus erinevaid töid aidanud teha. Nii tulnudki ta jõulude ajal juhataja juurde jutuga, et teeme ära.
Või nagu Aapo Ilves oksjonit juhtides ütles, et see aeg, kui võime hooldekodus hoolitsust vajada, võib meid kõiki ees oodata ja seega olgem lahked sinna valguse kinkimisega. Ja Räpina rahvas oli lahke.
Sirje Semm

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)