Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

KOGUDUSTE VÄLJAANDED

10.08.2007 | | Rubriik: Kultuurielu


Jakobi Pühapäev

3–4 korda aastas ilmuva Pärnu-Jakobi koguduse ajalehe 6. numbris (mai 2007) on lühiintervjuu 9. mail Tallinna Toomkirikus õpetajaordinatsiooni saanud koguduse vaimuliku Tõnu Taremaaga ning õpetaja Meelis Rosmaga, kes teenib Tallinnas üksik-vahipataljoni kaplanina. Ajaleht edastab koguduse teateid ning annab muu hulgas teada, et koguduse nõukogu valis uueks esimeheks Heli Kübara.

Rapla Maarja-Magdaleena Koguduse Leht

Lehes nr 3 (juuli 2007) on Saksa sõpruskoguduse Borby õpetaja Ulrich Rincke jutlus, samuti kirjutatakse kirikukoori lauljast Maimu Tedrest, filoloogiamagistri dissertatsiooni kaitsnud misjonisekretär Annika Kilgist, jagatakse reisimuljeid Iisraelist ja Hiina äripealinnast Shanghaist. Lugeda saab ka Lääne-Harju praostkonna kokkutulekust Paldiskis ja sellest, et Rapla kirik läheb remonti. Meenutatakse kunagist õpetajat Heino Mälki ja nõukogu esimeest Martin Oppi ning mälestatakse igavikku lahkunud juhatuse liiget Siiri Rosput.

Mattias

Harju-Madise koguduse ajalehe selle aasta 2. number on välja antud kolmainupühaks, nii selgitatakse lugejaile püha olemust ja koguduse õpetaja Joel Siimu jutluski on mainitud kirikupühaks. Soome sõpruskoguduse Masku meesrühm käis Harju-Jaanis abiks kogudusemaja teisele korrusele õpetajale korterit ehitamas ja õpetaja Joel Siim käis koos abikaasaga Soomes Turus sõpruskoguduste nõupäevadel. Veel edastatakse teateid.

Sulane

Mahukas Kaarli koguduse ajakirja lehekuu number edastab piiskop Einar Soone jutluse nelipühaks, Ain Leetma ülevaate varakristliku kiriku juhi Tertullianuse elust ja Riho Saar-di käsitluse Eesti rahvakiriku tekkest. Veel saab lugeda intervjuud peapiiskop Andres Põderiga, 1917. aasta kultuurielust, Kaarli kogudusest I Eesti kirikukongressil, koguduse venekeelsetest jumalateenistustest jm.

Misjoni-failid

Misjonikeskuse sõbraleht nr 10 on pühendatud 10aastaseks saanud Misjonikeskuse tööle. Sõna võtavad peapiiskop Andres Põder, ajakirja toimetaja Piret Riim, Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru, sekretär Ester Paenurm, peasekretär Kirsti Malmi, koolitussekretär Tiina Võsu, Soome Misjoniseltsi töötegija Heikki Hilvo, Misjonikoori dirigent Maarja Vardja, Audru koguduse õpetaja Tiina Janno jt. Jumalasõna jagab emeriitõpetaja Priit Rannut. Intervjuu on Ingeri kiriku piiskopi Aarre Kuukauppiga ning toimetaja Piret Riimiga.

E.E.L.K. Saksamaa Praostkonna Ajaleht

Praost Merike Schümers-Paas tervitab oma lugejaid suvisest (nr 2/2007, juuli–september) Landefeldist ning meenutab luuletajat ja teoloogi Paul Gerhardti, õpetaja Pille Heckmann-Talvar selgitab, mida tähendab apostliku usutunnistuse kolmas õpetus «Mina usun Pühasse Vaimu», ja Linda Pärtel Düsseldorfist meenutab eestlaste päevi Annabergis.

EK

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)