Esileht » Uudis » Uudised »

Koguduste lehed on valimistel abiks

02.02.2005 | | Rubriik: Uudised

Koguduste juhtorganite valimistel on paljud kogudused kasutanud info levitamiseks oma või valla/linna väljaandeid.
Nii on toonud lehtedes nõukogu kandidaatide nimed ära Tapa Jakobi ja Urvaste Püha Urbanuse kogudus. Need lehed on saadetud jõudnud toimetusse, kindlasti on teisigi suur hulk.
600 eksemplari Tapa linna ajalehte Sõnumed jõuab lugejateni kahel korral kuus ja seal on kord kuus leitav ka kristlik vaheleht, kus linna eri kogudused oma infot jagavad. Lehte on võimalik koju tellida või osta kas kaubanduskeskusest või raamatupoest.
Urvaste koguduse infoleht ilmub tavaliselt 1-2 korda aastas, kas jaanipäevaks või jõuludeks, kuid seekord otsustati seoses valimistega anda leht välja aasta algul. Väljaande eksemplaride arv kõigub 140 ja 200 vahel. Kes kirikus käivad, saavad lehte sealt, teistele koguduseliikmeile püüavad kihelkonna piires lehe kätte toimetada postiljon, kirikuvanemad ja õpetaja ise.
Koguduse vaimuliku Üllar Salumetsa sõnul sai ta lehe tegemiseks innustust saksa sõpradelt, kes suviti on Heimtalis ja annavad kord aastas välja nii-öleda rahvusvahelist väljaannet Heimtal Nach Richten, mis ilmub kuuekümnes eksemplaris.
Valimistulemustest on Eesti Kirikule teada andnud lisaks Urvastele ka Kambja ja Tartu Maarja kogudus.
Kambjas jätkab juhatuse esimehena seni sama tööd teinud Kalev Laanesaar, aseesimeheks valiti uus inimene – Kambja vallavanem Ivar Tedrema.
Urvastes ja Tartu Maarjas juhivad tööd uued inimesed, vastavalt siis Juhan Kannimäe ja Tõnu Lanukopli ning Priit Kama ja Kristjan Vassil.
Mari Paenurm

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)