Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koguduste juhatustesse lisandub uusi liikmeid

21.04.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
Priit Seire juhib järgmistel aastatel Järva-Jaani koguduse majanduselu.Internet.

Tänavu toimuvatele koguduste juhtorganite valimistele anti avapauk aasta esimestel päevadel, valimised jätkuvad mai alguseni. 

Suuremas osas kogudustest on neli aastat tagasi valitud nõukogud teinud oma viimase töö ja määranud uue nõukogu ja asendusliikmete arvu ning esitanud kandidaadid uude valitavasse nõukogusse. Tõsi, enam kui pooltes kogudustes on valimised toimunud ja nõukogu uued liikmed tööle asunud. Isegi siis, kui juhatus on alles valimata, sest kohustusi, mida töötegijate vahel jagada, on piisavalt.

Poolesaja liikmesannetajaga Karksi koguduses oli algselt plaanitud valimispäevaks märtsi esimene pühapäev, ent lükkus koroonapiirangute tõttu edasi mai algusesse lootuses siis kokku saada. Koguduse hooldajaõpetaja Allan Praats ütleb, et seni oli täiskogu nõukogu ülesannetes, ent tänavu on otsustatud valida nõukogu. Kandidaate on plaanitud esitada 12–13, et osa inimesi jääks asendusliikmeteks, osa aga valida juhatusse, selgitab juhatuse esimees Raimond Vaher, kes on oma ametis olnud neli valimisperioodi.

Vaher täpsustab, et osa kandidaate pole siiski veel oma nõusolekut kandideerimiseks andnud. Enamik kandidaatidest on koguduse kauaaegsed liikmed, paar kandidaati pole ametlikult aga sealse koguduse liikmed ja neil seisab ees veel liikme-

staatuse ümbervormistamine. Juhatuse esimees tõdeb, et inimesed küll käivad leeris, ent jäävad koguduse-

elust eemale ja aktiivi vanus jääb ehk 70 eluaasta kanti. 

Kogudus, kus enam kui kümmekonna aasta jooksul on liikmesannetajate arv kasvanud ja väikese liialdusega võiks öelda, et kahekordistunud, on Järva-Jaani. Koguduse eelmine nõukogu oli 13-liikmeline. Valimised peeti koguduses 11. aprillil hajutatuna kogudusemajas ja kirikus. Nii räägib toimunust kauaaegne juhatuse esimees Kuno Agan, kes jätkab nõukogus asendusliikmena. Tema asemele valiti samal päeval Priit Seire. Juhatusse valiti kaks uut liiget ja koguduses on tunda noorenemist, kommenteerib Agan. 

Rita Puidet

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)