Esileht » Uudis » Uudised »

Koguduste annetuskasti täiendab mobiiltelefon

21.08.2019 | | Rubriik: Uudised

Kõigil EELK kogudustel on nüüdsest täiendav võimalus ühekordsete annetuste kogumiseks. Nimelt on EELK Toetusfondi toel valminud mobiilne annetuskeskkond mTasku.

„Tänapäeval on üsna tavaline, et inimesel pole kaasas sentigi sularaha. Mobiiltelefoni ei jäta aga eriti keegi koju. Sellisel juhul saabki teha annetuse nutitelefoni kaudu,“ selgitab EELK Toetusfondi tegevjuht Annely Neame.
Ta lisab, et esialgu võib uus makseviis küll võõras tunduda, kuid kuna mTasku on näiteks ostude tegemisel juba laialdaselt kasutusel ning ennast õigustanud, siis pole põhjust kahelda ka moodsa korjanduskasti töökindluses. Oma kodukogudusele annetades on ta seda ka ise korduvalt testinud.

Pangakontor ja poekassa kolivad mobiili
Mobiiltelefoniga annetuste tegemiseks on vajalikud nutitelefon ja internetiühendus. Samuti peab telefonis olema toimiv mobiil-ID (lepingu saab sõlmida oma mobiilioperaatori juures).
Annely ütleb, et on mTaskut ise kasutanud nii poodides kui ka annetuste tegemisel ning näitab ette, kui lihtne see on: esmalt tuleb toimiva mobiil-IDga telefoni alla laadida mTasku äpp (see on allalaetav kas Google Store’i või App Store’i kaudu) ja ühendada see oma pangakaardiga. Nüüd on ettevalmistused tehtud.
Maksmiseks tuleb äpis avada QR-skanner, suunata see QR-koodile, valida sobiv summa ja makse kinnitada. Annetatud summa laekub esmalt EELK konsistooriumi kontole, kust see vastavalt telefonioperaatori väljavõttele kogudusele kantakse.
Annetuskeskkond on mõeldud ühekordsete annetuste jaoks ehk kirikus olevat kasti ja kotikorjandust täiendama. Nimeliste liikmeannetuste tegemiseks, mis on eelduseks koguduse hääleõiguslikuks liikmeks olemisele, soovitab Neame kasutada panga püsikorraldust.

Kogudustele on valminud abimaterjal
EELK veebis on koguduste kontaktide lehel iga koguduse andmete juures ära toodud mTasku QR-kood, mille iga kogudus saab kodulehel kasutamiseks alla laadida. Paberkandjatele trükkimiseks on igale kogudusele valmistatud visiitkaardi suurune ja A5-suurune QR-kood koos koguduse nimega.
Samuti on kodulehel annetuskeskkonna kasutusjuhend: https://eelk.ee/imgs/mtasku/mTasku_annetuse_kasutusjuhend.pdf.
Regina Hansen

m_tasku _illKuidas annetada mTasku abil?
1. Lae alla mTasku äpp Google Playst või App Store’ist, nõustu kasutustingimustega ja registreeri end kasutajaks.
2. Turvalise makseteenuse kasutamiseks tuvasta end Mobiil-ID, Smart-ID või pangalingi kaudu.
3. Sisesta enda valitud neljakohaline salakood ja jäta see meelde. Nii hoiad oma andmed ja maksekaardid turvaliselt mTaskus ning ainult sina ise saad oma kaarte kasutada.
4. Lisa lojaalsus- ja maksekaardid, mida soovid taskus kasutada.
5. Annetuse tegemiseks ava äpis QR-skanner ja suuna telefoni kaamera mTasku QR-märgisele ning skanni kood.
6. Annetamisel vali sobiv maksekaart ja annetatav summa ning kinnita annetus, vajutades nupule „Maksa“.
Loe täpsemalt: www.mtasku.ee;  www.eelktoetusfond.ee

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)