Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudust valdab tänulikkus

27.09.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Jumalateenistusel teenisid emeriitõpetaja Lea Heinaste ja piiskop Einar Soone. Ants Leppoja

Väike Anna kogudus peab jumalateenistusi taas oma armsas kirikus – septembri 3. pühapäeval taaspühitses piiskop Einar Soone pühakoja.

Möödunud aastal vahetult jõulupühade eel tuli uudis, et pärast kümne aasta pikkust ootamist algas Anna kirikus põranda remont. Paljud kindlasti mäletavad, kuidas vana laudpõrand jalge all õõtsus ja ähvardas läbi vajuda. Jõuluteenistust enam pühakojas ei peetud ja viimased üheksa kuud koguneti kogudusemajja jumalasõnast osa saama.
Nüüd on kogudus 237 aasta vanuses, vastselt remonditud hoones tagasi. Piiskop Einar Soone taaspühitses kiriku pühapäeval, mil kirikukalendri järgi mõeldakse tänulikkusele. „Kiida, mu hing, Issandat, ja ära unusta ainsatki Tema heategu“ (Ps 103:2), on kõnesoleva nädala juhtsalm. Ka pidas piiskop jutluse.
Kogudust kümme aastat teeninud ja praegu hooldajaõpetaja praost Teet Hanschmidti vajadusel asendav emeriitõpetaja Lea Heinaste on eriliselt tänulik selle eest, et remondiks kulunud rahast pool kogunes eraannetustest ja osa sellest inimestelt, kes Anna kirikuga üldse seotud pole. Toetasid Paide vallavalitsus ja ümberkaudsed firmad. Kokku oli annetajaid 242. Nende nimedega on kirikus avatud kaks marmortahvlit.
Lõpuks kogunes raha nii palju, et peale uue, nüüd juba paeplaatidest põranda renoveeriti ja värviti üle kiriku pingistik, välja vahetati trepid. Töö tegi Paide firma OÜ Tafrix. Kuna pingid olid otsapidi seinte sees, said seinad pinkide väljavõtmisel kannatada – tulemuseks on endisest kaunim seinapind.
Südamlikul jumalateenistusel tänati annetajaid, tänukontserdi andsid Türi kultuurikeskuse ansamblid Naized ja Avaja.
Rita Puidet

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)