Esileht » Uudis » Uudised »

Kogudusetööst, Kristuse järgimisest ja teoloogilisest õpetusest

09.02.2010 | | Rubriik: Uudised

 Need on vaid mõned märksõnad, millega iseloomustada kristlikku ajakirja Teekäija, mida annab välja Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit.
Kuigi ma kahjuks ei ole ühtegi enne sõda ilmunud Teekäija numbrit näinud, julgeksin ajakirja pidada ilmumisaja – aasta 1904 – põhjal Eesti Kiriku vanemaks vennaks. On rõõm, et üksteist korda aastas jõuab Teekäija lugejateni.
1990. aastal taasilmuma hakanud ajakirja on välja antud Kehras ja Tartus, viimastel aastatel aga tehakse seda Tallinnas. Algselt mustvalges trükis väljaanne muutus kümne ilmumisaasta järel osaliselt värviliseks ja on kujunduslikult atraktiivne.
Nagu ajakirja puhul ikka, pole lood mitte päevakajalised, vaid pigem aegumatu väärtusega. Ent mida sünnib maailmas uut, mis kristlasi huvitada võiks, leiab siinsetegi kaante vahelt. Selle aasta esimesest numbrist võib näiteks lugeda, et Elioni digi-TV võrgu kaudu saab 70. kanalil vaadata Soome kristliku telekanali Taevas TV7 vaimulikke saateid, mis on mõeldud kõigile vanusegruppidele.
Ajakirja uues numbris on juttu Laitses asuvast alkoholi- ja narkovõõrutuskeskusest Lootuse Küla, mis pälvis detsembris Eesti Kirikute Nõukogu oikumeenilise sotsiaaltöö aastapreemia. Sageli leiabki ajakirjast ühiskonna valupunkte kajastavaid artikleid.
Palju tähelepanu pööratakse küsimusele, kuidas tuua inimesi Jumala juurde, kuidas kogeda Jumala kutset. Nendel teemadel jagavad oma kogemusi paljud koguduste liidu pastorid, aga ka misjonisekretärid ja teised töötegijad. Ühtlasi tutvustatakse nii paljusid tublisid inimesi ja nende tänuväärset tööd.
Kauaaegsetest autoritest võiks nimetada Leho Paldret, Joosep Tammot, Ain Riistanit, ajakirja toimetajat Ermo Jürmat ning peatoimetajat Erki Tamme.
Teekäijal on oma kindel ja oluline koht meie kristliku ajakirjanduse põllul.

Rita Puidet

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)