Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudusepidu jõuluroogadega

09.11.2005 | | Rubriik: Kirikuelu

18. detsembril tähistatakse Helsingi Alppila koguduses 15 aasta möödumist eestikeelse kogudusetöö algusest.

Esimese õpetajana käis jumalateenistusi pidamas Tiit Salumäe, idee autoriks võib lugeda Helsingi Alppila koguduse tolleaegset õpetajat Pentti Toivoneni, kes koguduse ruume ja ressursse eestikeelseks tööks välja pakkus.  

Esimesed aastad

Jumalateenistusi peeti siis, kui keegi Eestist minna sai, pürgimusega pidada jumalateenistus kord kuus. Vaimulikud tulid Eestist, organistid ja muusikud suuremalt jaolt Sibeliuse Akadeemiast. Seal õppivad kirikumuusikud olid tollal ka koguduseelu kandjateks.

1990–93 oli töö hästi aktiivne, kuid 90ndate lõpus oli kirikuskäijate arv nii väike ja arutleti isegi, kas tööl on mõtet. Ent kuna Soomes oli töö sisserändajatega jätkuvalt aktuaalne, siis püüti leida mõnda kohapealset inimest tööd korraldama.

2001. aastal hakkas tegevust koordineerima Tuuli Raamat-Haapakoski,  kes 2004 diakoniks ordineeriti ning sellena alates selle aasta algusest töötab. Muusikalise poole eest hoolitseb Alppila koguduse organist Vivika Oksanen.

Praegune projekt kestab 2007. a lõpuni, millal otsustatakse, kas 2008. aastast saab see Helsingi Koguduste Ühenduse üheks järjepidevalt rahastatavaks töövaldkonnaks. 

Töö tõhustub

Diakon Raamat-Haapakoski sõnul on töö regulaarseks muutumisega kirikuskäijate ning talituste arv tõusnud. Käesoleval aastal on tema sõnul jumalateenistuste ja kõikide ürituste külastajaid kokku juba ligi 700. Muusikaga on teeninud lisaks Sibeliuse Akadeemia tudengid, suurematel pühadel on kutsutud teisigi muusikuid Eestist või Soomest.

Tuuli Raamat-Haapakoski ootab 18. detsembril Alppila kirikusse (fotol)  kõiki, kes on nende aastate jooksul eestikeelsele kogudusetööle omal kombel kaasa aidanud. Pidulikul jumalateenistusel osaleb peapiiskop Andres Põder. Kogudusetöö sünnipäeva puhul pakutakse ehtsat eesti jõulutoitu, lubas diakon Tuuli Raamat-Haapakoski.

Jumalateenistus 18. detsembril algab kell 15. Lisainformatsioon tel: +358 503605822 või e-post: tuuli.raamat@eelk.ee

Kristel Neitsov

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)