Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudusele tuli valla tunnustus

08.03.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Muusik Miina-Liisa Kuusemaa on hea kontserdikorraldaja. Fotol koos Oskar Nõmmega Tiit Kuusemaa

Puhja vald tunnustas vabariigi aastapäeva eel Puhja Püha Dionysiuse kogudust aasta teo tiitliga.

Tiit ja Miina-Liisa Kuusemaa teenivad Puhja koguduses 1990. aastast ja sel ajal on remonditud nii üle 500 aasta vana kirik kui seal asuv Müllverstedti orel. See on andnud kogudusele võimaluse pakkuda pühakojas kontserte ja seda ei ole ka kasutamata jäetud. Organistina ametis olev Miina-Liisa suutis möödunud aastal leida nii palju esinejaid, et iga kuu oli kirikus vähemalt üks kontsert.
Seejuures väärib tähelepanu, et esinejad olid tõesti heal tasemel ja kontsertidele pääses tasuta. Esinejatest võib märkida Karijärve keelpilliorkestrit, kammerkoori Camerata Universitatis, Nõo meesansamblit, ansamblit Servimus Dominum, Marju Riisikampi, aga kindlasti ka Enrico Prestit, Mirella Dirmintit ja Paolo DeVitot Itaaliast.
Miina-Liisa Kuusemaa on tiitli üle õnnelik ja ütleb, et eriti oluline on see, kui tunnustavad kohalikud inimesed. „Kirikutes toimub hulganisti kontserte, aga mitte iga vald ei ole nii tubli, et ta kogudust sel moel väärtustaks,“ ütleb Miina-Liisa. Teised muusikud, ennekõike Anneli Klaus on julgustanud teda kontserte korraldama ning tasapisi on rahvas harjunud kontsertidel käima ja kirik ei ole tühjaks jäänud.
Vallalt tunnustuse sai ka Jaagup Kuusemaa, kes on avalikku tähelepanu pälvinud klassikalise kitarri kontsertidega. Ta laulab ka koguduse kooris bassi ja tegutseb Karijärve keelpilliorkestris. Jaagup Kuusemaale anti valla noore tiitel.
Rita Puidet

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)