Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kogudusekool „Kasvuaeg“

08.02.2017 | | Rubriik: Teated

Kursus on mõeldud koguduseliikmetele, kes tahavad sügavamalt mõista, mida tähendab olla kristlane, kuuluda kogudusse, elada kristlasena ühiskonna keskel, kanda vastutust.
Õppematerjal jaguneb kuueks põhiteemaks: palve ja Piibel; usuelu alused; kristlasena kasvamine; koguduseliikmeks olemine; kristlaste ühine vastutus; hingehoiukursus „Issanda jalajälgedes“. Põhiteemad koosnevad omakorda moodulitest, mida saab kombineerida ja kasutada näiteks väikerühma, leerikooli, piiblitunni jm läbiviimiseks.
„Kasvuaja“ juhendajate õppepäevad sisaldavad praktilist õpetust materjalide kasutamisest ja vaimulikku osa. Koolituspäevadel arutletakse ühiselt teemade üle ja rakendatakse kuuldut  praktikasse.
Kogudusekooli kursus annab õiguse kogudusekooli läbiviimiseks ja „Kasvuaja“ materjalide kasutamiseks. Juhendajate õppepäevadele on oodatud nii koguduste vaimulikud kui ka need ilmikliikmed, kes on vaimuliku hinnangul sobivad oma koguduses või piirkonnas kogudusekooli teostama.
I õppepäev 11. märtsil kell 10–17 Tartu Maarja koguduses (Õpetaja 5, Tartu).
II õppepäev 25. märtsil kell 10–17 Tartu Maarja koguduses (Õpetaja 5, Tartu).
III õppepäev 26. märtsil, kell 12 jumalateenistus koos Maarja kogudusega, ühise lõuna järel kell 14–18 jätkub koolitus.

Juhendajate koolituspäevade tasu on kokku 25 eurot. Osavõtutasu sisaldab 3 koolituspäeva (kohvipause, lõunasööki ja õppematerjale).
Küsimused ja registreerimine: Helene Toivanen, helene.toivanen@eelk.ee, tel 5646 4135.
Registreerimise tähtaeg on 5. märts.
Kogudusekool „Kasvuaeg“ on Misjonikeskuse, Soome Rahva Piibliseltsi ja Soome Misjoniseltsi ühisprojekt. Materjal on autoriõigustega kaitstud. Koolitajad on Soome Rahva Piibliseltsi pikaaegsed koolitajad Virpi Nyman ja Arto Valkeapää. Koolitus toimub soome keeles tõlkega eesti keelde. Kõik materjalid on eestikeelsed.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)