Esileht » Online » Online artiklid »

Kogudused võivad vabaneda kohustusest tegelikud kasusaajad deklareerida

16.10.2018 | | Rubriik: Online artiklid

ustiitsministeerium analüüsib võimalust vabastada religioossed kogudused kohustusest deklareerida alates novembrist oma tegelike kasusaajatena koguduse juhatusse kuuluvad inimesed. Rahandusministeerium on valmis muudatust kaaluma.

“Kehtivat õigust tuleb täita,” ütles justiitsminister Urmas Reinsalu, lisades et samas võtsid temaga ühendust kirikute esindajad seoses alates 31. oktoobrist kehtiva kohustusega tegelikud kasusaajad äriregistris registreerida.

Reinsalu sõnul andis ta justiitsministeeriumile ülesande analüüsida, kas seadusesse on võimalik teha erand, nii et kogudused ei peaks oma juhtkonna liikmeid tegelikeks kasusaajateks nimetada. Analüüsi tulemused võiksid selguda juba sel nädalal, märkis minister.

Rahandusministeeriumi hinnangul põhimõtteliselt võiks religioossetele kogudustele erandi teha. “Vastava pöördumise saamisel kaalume, kas oleks võimalik ja põhjendatud kogudustele erandi kehtestamine sarnaselt korteriühistutega või nende puhul kasutatava termini muutmine. Esmapilgul peame oluliseks meeles pidada, et erinevatesse religioonidesse kuuluvate koguduste korraldus ja autonoomia määr võivad üksteisest erineda,” ütles rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna jurist Taivo Põrk. “Seniks soovitame EELK kogudustel tegelikud kasusaajad esitada.”

Edasi loe ERR Uudistest.

Kristus ütleb: Ma olin surnud, ning ennäe, ma elan igavesest ajast igavesti ning minu käes on surma ja surmavalla võtmed! (Ilm 1:18)