Esileht » Uudis » Esileht »

Kogudused rakendavad ohutusmeetmeid

20.05.2020 | | Rubriik: Esileht
Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola kohaliku kristliku Jakobi erakooli sümboolikaga näomaski kandmas. Facebook.

Vaimulikud on nakkushaiguste leviku ajal eriti ohustatud, sest puutuvad lähedalt kokku paljude inimestega.

Samuti võivad haigused nende kaudu hõlpsasti levima hakata. Eesti Kirikule teemat kommenteerinud EELK vaimulike sõnul võeti uue koroonaviiruse levimise ajal ohtu tõsiselt ning rakendati vajalikke ettevaatusabinõusid.

Nii kinnitas Järva praost ja Järva-Jaani koguduse õpetaja, assessor Katrin-Helena Melder, et kirikus on käepärast näomaskid ja käte desinfitseerimisvahendid. Vaimulik ise pole inimestega kokku puutudes näomaski kasutanud, kuid hoiab suhtlemisel kahemeetrist vahemaad. Koguduse perenaine desinfitseerib nii pühakojas kui pastoraadis uksi ja käepidemeid.

Põlva Maarja koguduse õpetaja Toomas Nigola selgitas, et nakkusohu perioodil välditakse kätlemist ja embamist ning hooldekodude ja vanurite külastamist. Ka suur osa muust suhtlusest toimub ikka veel telefoni- ja videokoosolekute teel. Põlvaski on kirikus saadaval desinfitseerimisvahendid, lisaks võimalus käsi pesta sooja vee ja seebiga.

Abikäe ohutuse tagamiseks on kogudustele sirutanud ka riik. Siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au selgitas Eesti Kirikule, et usuühendustele on jagatud tasuta näomaske ja kummikindaid. Iga konfessioon esitas taotlused maakondade kaupa ja nimetas oma kontaktisiku selles maakonnas. Isikukaitsevahendite maakondadesse saatmise ja üleandmise eest kandis hoolt rahandusministeerium.

Riigipoolset abi on eriti kõrgelt hinnanud Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik. Selle kodulehelt võib muu hulgas leida Narva ja Peipsiveere piiskopi Laatsaruse tänuavalduse päästeameti Ida-Virumaa juhile Tarmo Antonile isikukaitsevahendite eraldamise eest.

Järva praost Melder kinnitas, et temagi on päästeameti kaudu Järvamaa luteri kogudustele mõeldud 100 näomaski kätte saanud ja valmistub neid laiali jagama. Kõigil kogudustel neid vaja ei lähegi, sest nad on juba varem maske tellinud konsistooriumi kaudu.

Rain Soosaar

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)