Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Koguduse teenetemärk

21.12.2011 | | Rubriik: Esileht, Uudised

 Haapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärgi saab muusikatöö juht organist Lia Salumäe (fotol).

Teenetemärk antakse üle püha evangelist Johannese päeval, 27. detsembril kell 18 algaval kontsertaktusel Haapsalu toomkirikus.
Lia Salumäe on lõpetanud Tallinna Georg Otsa nimelise muusikakooli ja EELK usuteaduse instituudi kirikumuusika osakonna. Haapsalu koguduses asus Lia Salumäe kirikumuusikuna tööle 1975. a sügisest.
Möödunud aastakümnete jooksul on ta silmapaistvalt hästi juhtinud koguduse ja praostkonna muusika­elu ja õpetanud noori, kellest on tulnud tublid organistid. Koguduse koorid on saavutanud häid tulemusi, esinetud on nii kodumaal kui sõpruskogudustes Soomes, Rootsis ja Saksamaal.
Muusikaelu edendamise kõrval on ta teinud tublit tööd diakooniavaldkonnas ning vabatahtlike kaasamisel. Erilist tunnustust väärib tema panus Missio 2011 raames Haapsalu toomkirikus toimunud koraalimaratoni korraldamisel ja läbiviimisel. Tema koordineerida on ka Lääne praostkonna muusikatöö.
Koguduse teenetemärki on antud välja 2002. aastast. Selle on seni saanud üheksa inimest. Teenetemärk antakse Eesti või välisriigi kodanikule Haapsalu kogudusele ja Haapsalule osutatud eriliste teenete eest.
Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)