Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koguduse teenete­märgi saab kirikumees

22.12.2009 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Arnold Korjus saab ustava teenimise eest johannesepäeval koguduse teenetemärgi. Foto: Arvo TarmulaHaapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärgi saab kirikumees Arnold Korjus.
Koguduse nõukogu otsusega antakse teenetemärk üle Haapsalu toomkirikus evangelist Johannese päeval, 27. detsembril.
Kirikumees Arnold Korjus (78) on oma ametit pidanud 1993. aastast. Olnud ka koguduse nõukogu ja juhatuse mitme koosseisu liige. Õpetaja Tiit Salumäe ütleb, et tal ei ole Haapsalus teenitud 34 aasta jooksul olnud nii head kirikumeest kui Arnold Korjus. «Arnoldit võib iseloomustada kui ausat, täpset, korrektset, head suhtlejat ja meeldivat inimest,» lisab ta.
Koguduse teenetemärk asutati 2002. aastal. Teenetemärgil on lendutõusev kotkas, mis on evangelist Johannese sümbol. Teenetemärk antakse Eesti või välisriigi kodanikule Haapsalu kogudusele ja Haapsalule osutatud eriliste teenete eest. Esimesel aastal tunnustati Heino Noort, koguduse nõukogu auliiget, Siberis nõukogude repressiivpoliitika tulemusel hukatud emade mälestuse jäädvustajat. Koguduse tunnustuse on pälvinud veel Toomas Siitan, Martin Marcolla, Ülo Niin, Anneli Ammas, Evi Süsi ja Veli-Matti Hynninen.

Eesti Kirik

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)