Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Koguduse segakoor laulis Saksamaal

26.10.2011 | | Rubriik: Uudised

Segakoor Kristiina Nageli juhatamisel laulmas Spangenberg-Landefeldi kirikus. Michael Schümers
Räpina Miikaeli koguduse 13-liikmeline segakoor külastas sõpruskogudust Saksamaal Spangenberg-Landefeldis, et koos lauldes tähistada lõikustänupüha ja seada plaane tulevikuks.

Koostöö Spangenberg-Landefeldi ja Räpina Miikaeli koguduse vahel on kestnud viis aastat, kuid Räpina koguduse õpetaja Urmas Nageli pere isiklikud sidemed Saksamaa sõpruskoguduse õpetaja Michael Schümersi perega on kestnud kolm-neli aastat kauem. Michael Schümers on ka Välis-Eesti piiskopkonna Saksamaa praost ja seeläbi Eesti kirikueluga hästi kursis. 
Üksteisel külas on oldud varemgi, eelmisel aastal käisid Räpinas uusi mõtteid ja häid ideid kogumas Spangenberg-Landefeldi koguduse liikmed. Seekordse reisi üheks eesmärgiks oli koorijuht Kristiina Nageli sõnul rõõmustada oma laulmisega koori külla kutsunud inimesi. «Teisalt kindlasti see, et hoida ja tugevdada kahe kiriku vahelisi sidemeid ja koostööd,» lausus Räpina koguduse segakoori dirigent.
Positiivse tõuke kohalikku usuelu paremini ja huvitavamalt korraldada ning üksteise kogemusi targalt kodus rakendada annab Kristiina Nageli sõnul selline meeleolukas reis kindlasti. Õpetaja Urmas Nagel avaldas lootust, et järgmistel kohtumistel võiks korraldada ka töötubasid ehk workshop’e, kus saaks teha süsteemsemat ja intensiivsemat mõttetööd mõlemas koguduses esinevate probleemide lahendamiseks. Huvitavaid ideid tekkis reisil palju.
Kuus päeva kestnud reisi ajal tutvuti kohaliku elu ja inimestega, käidi Spangenbergi linnapea vastuvõtul, külastati Kesk-Saksamaa linna Kasselit ja seal asuvat konsistooriumi, kohtuti ka sealse misjonitöö koordinaatoriga ning imetleti piirkonna kultuuriobjekte.
Kindlasti oli eestlaste jaoks üheks huvitavamaks kohaks piirimuuseum endise Ida- ja Lääne-Saksa piiri peal, kus käidi Saksamaa taasühinemise aastapäeval, 3. oktoobril. Suurepärane muuseumigiid tutvustas piiri valvamiseks vajalikke vahendeid (lennumasinad, vaatetornid, piirdetara jm) ning rääkis põnevaid lugusid ajast, mil Saksamaa oli kaheks jaotatud.
Räpina Miikaeli koguduse segakooris laulavad Artur Nagel, Eda Gross, Elsa Nagel, Helen Truija, Jaan Saksing, Kaido Hüsson, Kristi Kahu, Liina Palu, Riho Naruski, Tiina Abramson, Triin Laan ja Urmas Nagel.
Triin Laan

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)