Esileht » Uudis » Uudised »

Koguduse meeskoori 15 lauluaastat

17.05.2019 | | Rubriik: Uudised

Nõmme Rahu koguduse meeskoor tähistab laupäeval, 18. mail kell 18 kontserdiga Nõmme Lunastaja kirikus 15. tegutsemisaastat.
Kui aastakümneid tagasi olid meeskoorid paljudes Eestimaa kogudustes, siis nüüdseks on see EELK ainus koori mõõtu meeskollektiiv. 15 tegevusaasta jooksul on lauljate arv olnud stabiilselt 18–20 ning dirigenditööd on asutamisest peale teinud koguduse organist-koorijuht Imbi Laas.
Imbi Laas: „2004. aastal oli Nõmme Rahu koguduse segakooris laulmas hulk tublisid meeslauljaid. Nii tekkis mõte proovida, kuidas kõlaks meeste laul eraldi. Märtsikuus alustasime proove ning palmipuudepüha jumalateenistusel laulis kümnemeheline ansambel Ludwig van Beethoveni laulu „Jumalal mu laul“. Sügiseks oli ansambel kasvanud 15meheliseks ning järgmise hooaja lõpuks andsime koori mõõdu välja.“
Koori repertuaaris on eestikeelsed vaimuliku sisuga ja isamaalised laulud ning kirikulaulude ja koraalide seaded. Koori vanim tegevliige on 89aastane ning noorim 19aastane. Enamik lauljaid on pikaajalise koorilaulja kogemusega. Noodist lauljaid pole palju – laule õpitakse kuulmise järgi. „Lauluproovid toimuvad igal nädalal ning proovist kergekäeliselt ei puuduta. Lauluharjutused algavad alati palvega ning lõpevad traditsioonilise lõpulaulu, meieisapalve ja õnnistamissõnadega. Eraldi lauluga tervitatakse sünnipäevalapsi. Laulmise kõrval on oluline ka vennalik osadus ja üksmeel; üksteise eest ollakse hooles,“ rääkis Imbi Laas.
15 tegutsemisaasta jooksul on selgeks õpitud ligi 90 laulu. Lisaks teenimisele kodukoguduses on lauldud ligi 30 pühakojas Eestimaal, Soomes, Rootsis, Taanis ja Saksamaal. Hingekosutust on jagatud vanadusest väetitele haiglates ja hooldekodudes. „Loodame, et see töö, mida oma väikeses koguduses teeme, võiks olla Jumalale auks ja meile heaks julgustuseks teel taevakoju,“ ütles koorijuht.
Eesti Kirik

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)