Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koguduse liikmed teevad sõna ja muusika õhtuid

12.03.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Tuhkapäeval, 5. märtsil peeti Tallinna Toomkiriku käärkambris kolmandat korda sõna ja muusika õhtut, seekord oli teemaks «Tulge minu juurde kõik».

Paastuaja alguse puhul rääkis koguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt, kes küsis, kas ei peaks paastuajal ka sõnadest paastuma. Peaksime mõtlema rohkem sellele, et sõnad ei ole raisata ja sageli ei oska me pidada väikestki pausi. «Keel on inimeste elu vahend, vaikimine annab sõnadele jõu,» rõhutas Treufeldt ja avaldas lootust, et Ukraina sündmused jäävad ainult sõnasõjaks.
Sirje Kiivit tervitas sõna ja muusika õhtuid kui üht uut vormi, kuidas ka noori rohkem kirikuga siduda, ja meenutas seda, kuidas omal ajal Püha Vaimu koguduses pühapäevakooli tööd alustati ja muusikaõhtuid korraldama hakati.
Oma kogemusi palve jõust – olgu selleks siis lapse imeline tervenemine või bussis jageleva paari leppimine – jagas Marko Ummus. Ta julgustas palvetama igal pool. Kõik osavõtjad kirjutasid ka oma palvesoovi üles, mis siis ette loeti. Palvetati meie riigijuhtide eest, Eestimaa eest, sooviti rahu, õnne ja rõõmu Ukrainale, kasvu kogudusele jne.
Sõna ja muusika õhtuid korraldavad koguduse aktiivsed liikmed ja vabatahtlikud kaastöölised, kes soovivad senisest aktiivsemalt kaasa lüüa koguduse vaimulikus töös ja elus. Muusikalise poole eest hoolitseb misjonär Tommi Nikki ansambel. Arutatakse Piibli ja kristliku elu põhiküsimuste üle, lauldakse, palvetatakse, aega jääb ka kohvijoomiseks ja vabaks vestluseks. Järgmine õhtu on kolmapäeval, 2. aprillil.
Tiiu Pikkur

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)