Esileht » Uudis » Uudised »

Kogudus teeb misjonitööd

08.09.2021 | | Rubriik: Uudised
Vaikuse Muusika stuudio etendas Puhja kirikus müsteeriumi pühast Elisabethist. Fotol keskel peaosa täitnud Liis Rossner. Tiit Kuusemaa

Puhja kogudusel on juba tavaks saanud korraldada sügisel kuulutusnädalat. Võimalike piirangute kartuses tegutseti kiiresti ja nii sai palvustest, noorteteenistusest ja muustki osa juba septembri esimesel nädalal.

Tegelikult jäi üks kontsert ja palvus ajaliselt küll augustisse, aga kui möödunud aastal ülikooli usuteaduskonnas kaitstud bakalaureusetöös kirjutas Robert Bunder, et „Puhja Dionysiose kogudusel on säilinud vana traditsioon pidada kord aastas kuulutusnädalaid“, siis on kõik õige. Kogudust kolm aastakümmet teeninud Tiit Kuusemaa ütleb, et kuulutusnädalat peetakse sel aastal kuuendat korda ja tema teada pole varasemalt seda kunagi tehtud. Vähemalt mitte nõukogude perioodil.

Kuigi sel aastal viimasel hetkel muudatusi tehes jäädi reklaamiga hiljaks, ei toonud see huviliste puudust. Aastast aastasse on ettevõtmine kulgenud tõusvas joones. Ideid on jagunud, ettevõtmisi on pakutud eri vanusegruppidele ja eri huvidega inimestele. Põhirõhk on muidugi sõnal, olgu tegu palvuse, vestlusringi, kontserdi või teatrietendusega.  

Õpetaja Kuusemaa ütleb, et kuulutusnädala ettevõtmistega on mindud ka kirikust välja ja vagaduslaadilt pole jäädud luterlusse kinni ning kombatud on piiri peal – pakutud kuulamiseks inimestele huvipakkuvaid, põletavaid teemasid. Sel aastal kutsuti noorteteenistusele adventkoguduse taustaga Kurmet Paurson, kes palverändurina Puhja sattus, aga seejärel tegi koguduses hulga vabatahtlikku tööd. 

Vähemalt kolmandat korda osales kuulutusnädalal teoloogiadoktor, Saaremaal kogudusi teeniv Veiko Vihuri, kellega arutleti, kas olla lojaalne võimule või Jumalale. Lasteaia- ja koolilapsed kutsuti aga pühakotta vaatama nukuteatri Talleke etendust „Sakkeus“, vanemad aga Vaikuse Stuudios vastselt lavaküpseks saanud lugu pühast Elisabethist, mille autor ja lavastaja on Loone Ots.   

Veel kord Bunderile viidates on kuulutusnädal kogukonda kaasav sündmus ja selle ülesanne on kristliku sõnumi kuulutus. Seda tööd on Puhjas südamega aastakümneid tehtud. Ja kui möödunud aastal takistasid kuulutusnädalat pidamast koroonapiirangud, siis tänavu suudeti taas järgida Jeesuse misjonikäsku „Minge siis, tehke jüngriteks kõik rahvad!“. 

Rita Puidet

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)