Esileht » Uudis » Esileht »

Kogudus sai endale õpetaja

12.02.2020 | | Rubriik: Esileht
Timo Svedko

Timo Švedko on andnud tõotuse teenida ustavalt Tartu Maar­ja kogudust. Tiit Kuusemaa

Tartu Maarja kirikus oli 9. veebruaril introduktsiooniteenistus – kaheksa kuu järel sai kogudus taas endale õpetaja. Jaanuari keskel oli koguduse nõukogu valinud üksmeelselt koguduse vaimulikuks juhiks Timo Švedko.

Kolmas pühapäev enne paastuaega sai Tartu Maarja kogudusele suurpäevaks, sest pärast kuudepikkust mõtlemis- ja ootusaega rõõmustatakse taas oma õpetaja üle. Et pidupäevale oli oodata rohkesti osalisi, peeti teenistus taastatavas kirikus. Ja tõesti – tulijad ei oleks kuidagi mahtunud kogudusemaja saali, kus tavapäraselt jumalateenistusi peetakse. Suur saal, kus jätkus ruumi ka kirikukoorile dirigent Lilyan Kaivu juhatusel, muutis teenistuse märksa pidulikumaks ja oli ühtaegu sümboolne. Uuel õpetajal seisab ees suur väljakutse ehitada kogudust ja tema pühakoda. Muidugi ei tule tal kõike teha üksi.
Ka introduktsioonijumalateenistusel oli tunda ametivendade toetust. Timo Švedko seadsid ametisse piiskop Joel Luhamets, praost Ants Tooming ja abipraost Kristjan Luhamets, kaasa teenisid praostkonna vaimulikud. Teenistusel viibis ka Valga praost Mart Jaanson, kelle toetus noorele õpetajale samuti vajalik on, sest Timo Švedko jätkab hooldajaõpetajana teenimist Rannu koguduses.
Erilist soojust õhkus aga külma kirikusse koguduseliikmetelt. Et armulauast saaksid osa ka paljud linnapiirist väljaspool elavad eakad koguduseliikmed, kinkis kogudus õpetajale koduse armulaua komplekti. Kingituse andsid üle juhatuse esimees Lea Saar ja nõukogu liige Priit Kama. Pärast teenistust olid kõik oodatud kogudusemajja pidupäeva jätkama.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)