Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudus sai annetuse Ameerikast

02.12.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Svea Einola ja õpetaja Joona Toivanen taastamist ootavas Tartu Maarja kirikus. Erakogu

Tartu Maarja kogudus on tänulik Washingtoni Markuse kogudusele, kes annetas neile 5000 dollarit.

Enne II maailmasõda oli Maar­ja koguduse nõukogu ja juhatuse liikmeks Osvald Paabo, kes ajaloo keerdkäigus Ameerika Ühendriikidesse jõudis ja sealgi kirikuelust eemale ei jäänud. 1971. aastal Stockholmis ilmunud Eesti Kirikus meenutatakse, et 12. juunil 1952 asutati Baltimore’i Markuse koguduse abikogudus Washingtonis. Koguduse juhatuse esimeheks valiti Osvald Paabo. Nüüd, üle poole sajandi hiljem, lõpetas kogudus tegevuse liikmete vähesuse tõttu.
Kassatagavara otsustati aga eestlust väga südames kandnud Osvald Paabo mälestuseks annetada Tartu Maarja kiriku heaks. 1944, mil Paabo Eestist lahkus, oli Maarja kirik olnud kolm aastat varemetes.
Washingtoni koguduse laekur Carmen Täht andis tartlastele koguduse otsusest teada ja aitas luua suhte Kanadas Torontos elava Osvald Paabo pojatütre Svea Einolaga. Novembris, kui viimane Eestit külastas, käis ta ka Maarja kirikus ja kogudusemajas. Oli tõeliselt vahva hommik, millest pikemalt kirjutatakse peatselt ilmuvas koguduse väljaandes Maailma Valgus.
Kogudust külastas sügisel ka Tartu linnapea Urmas Klaas, kes toetab kiriku ehitust. Käesoleva aasta 11 kuuga kogunes kiriku ehituseks 40 889 eurot ja märkida võib, et mitu inimest tegi mitme tuhande euro suuruse annetuse. Kiriku taastamise heaks saab annetada Tartu Maarja Kiriku SA kontole EE132200221021269201 Swedbankis.
Rita Puidet

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)