Esileht » Uudis » Uudised »

Kogudus saab diakoni võrra rikkamaks

20.01.2016 | | Rubriik: Uudised

yloPühapäevasel jumalateenistusel Jüri kirikus ordineeriti diakoniks Ülo Liivamägi.

Kuu aega tagasi rõõmustas Jüri kogudus kiriku aastapäeva üle, nüüd oli taas põhjust pidupäeva pidada. Seda enam, et ordineeritav on vaimuliku ametisse kasvanud oma koguduses. Nüüd sai kogudus kaasa elada pühalikule hetkele, kui piiskop Einar Soone pühitses diakoniametisse Ülo Liivamäe (fotol).
Ordinatsioonitalitusel assisteerisid Ida-Harju praostkonna praost Jaanus Jalakas, koguduse õpetaja Tanel Ots ja emeriitõpetaja Ants Leedjärv. Koguduse segakoori kõrval andis oma muusikalise panuse Kose kiriku pasunakoor. «Oleme jumalateenistuse teinud enda jaoks võimalikult pidulikuks, nagu ordineeritav väärt on,» lausus Tanel Ots Eesti Kirikule.
Enne jumalateenistust ütles Ülo Liivamägi, et on ootusärevuses ja et ordinatsioon tundub talle vaimse laulatusena. Osaühingus Sternum homöopaadi, refleksoloogi ja aroomiterapeudina töötav Ülo ütleb, et on palju mõelnud, kas kaks erinevat ametit vaimset konflikti ei tekita. Ja leiab, et juba algkristlasi kutsuti terapeutideks. Nüüd julgeb ta inimestele selgemalt välja öelda, et ennekõike sõltub nende elu Jumalast.
Kuidas õpetaja ja diakon kogudusetöö jaotavad, on veel lahtine, aga aktiivses koguduses on ka nädalasisest tööd küllaga. Seda enam, et kogudusel on kolm kuulutuspunkti ning tihe side kohalike koolide ja lasteaedadega.
«Kui inimesel on motivatsioon vaimulikutööd teha, tuleb talle selleks võimalus anda,» on õpetaja tänulik abilise üle. Lisaks on kogudus tänu sellele rikkam ja õpetaja Ots rahulolevam, sest sai läinud suvel pikkade aastate järel esimest korda puhkust. Ülo Liivamägi jätkab õpinguid usuteaduse instituudi magistriõppes.
Rita Puidet

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)