Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kogudus on kogukonnas oodatud

18.09.2013 | | Rubriik: Uudised

Läinud nädalavahetusel visiteeris praost Tiit Salumäe koos kaastöölistega Kullamaa kogudust, kus möödunud aasta maist teenib õpetaja Lembit Tammsalu.
Praost tunnustas koguduse tehtud ettevalmistust visitatsiooniks, viimati visiteeris Salumäe kogudust 1996. aastal õpetaja Ants Leedjärve teenimise ajal. Vanu protokolliotsuseid sirvides võiks tema sõnul kuupäevad ära vahetada: ka praost Gustav Haller on 1934. aastal märkinud koguduse loidust (siis tasus liikmemaksu 2600 liikmest vaid 1264) ja seda, et ajaleht Eesti Kirik on paljudele tundmatu.
Kullamaa oli ja on väärikas kogudus, kus teenib haritud õpetaja, kelle häid jutlusi kogudus hindab. Õpetaja Tammsalu teenimise ajal on alustatud kogudusemaja remonti. Vahetatud on aknad ja maja teise korruse koguduseruumid võeti septembri algusest taas kasutusele. Nii saab talvel seal jumalateenistusi pidada. Jumalateenistuste osas toodi positiivselt esile õpetaja head lauluhäält, mis innustab kogudust kaasa laulma. Igal kolmapäeval on kantseleis õpetaja vastuvõtt.
Kogudus on harjunud, et õpetaja elab kohapeal, aga kolimine on jäänud remondi taha. Ka vald on huvitatud õpetaja kohalolust, et pastoraadiaknas tuli põleks, refereerib praost külaskäiku vallavanem Jüri Oti juurde. Veel oli vallavanem huvitatud, et kirikukell lööks, ja sellele loodetakse leida sobiv lahendus. «Külaskäigul valda ei pidanud ma n-ö kinnisest uksest sisse pressima, igati oli tunda, et kogudust tunnustatakse kogukonna osana,» ütles praost.
Reaalsus on, et õpetaja Lembit Tammsalu teenib praostkonnas veel Hanila, Piirsalu ja Varbla kogudust ja tema aeg on piiratud, millega tuleb arvestada kõigil teenitavatel kogudustel. See on kullamaalastele andnud uue kogemuse – õpetaja ei tee kõike ise ära ja selle tõttu on tekkinud aktiivne vabatahtlike tugirühm. Praost ütleb, et nagu alati, sai ta ka sellest kirikukatsumisest positiivse kogemuse, kirik elab, koguduses tehakse head tööd ja sellest jääb ajaloo tarvis oluline jälg.
Rita Puidet

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)