Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudus läks kogukonna keskele

14.10.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

malle pärnPuhja kogudus pidas oma vaimuliku Tiit Kuusemaa eestvõttel kuulutusnädalat ja pakkus kogukonnale kuulamiseks erinevaid esinejaid, aga ka muusikat.

Tiit Kuusemaa ütleb, et on kuulutusnädala mõtet endas kandnud pikka aega, eeskujuks on olnud Nõo kogudus. Nüüd lõpuks tuli julgus ja ta arvab, et nädal aega erinevaid üritusi on inimestele korda läinud. Küll polnud tema arvates mõtet kuulutusnädalat pidada kirikus ja seepärast mindi oma kavaga Konguta hooldekodusse, Puhja noorte- ja päevakeskusesse ning seltsimajja – inimestele lähemale.
Kuulutusnädala kava koostati nii, et igale põlvkonnale leiduks just temale huvipakkuvat ja eakohast. Nii kutsuti Äksi koguduse õpetaja Esa Luukkala lastele rääkima pühakirjast ja kommentaariks ütleb Kuusemaa, et «Esal on eriline talent lastega suhtlemisel». Kuulama kogunes uus põlvkond lapsi ja ka koguduse pühapäevakoolist väljakasvanud lapsi. Noortele käis kõnelemas Otepää koguduse diakon Marko Tiirmaa.
Paarkümmend huvilist tuli aga kuulama näitlejat, teoloogi ja poliitikut Malle Pärna (fotol), kes oli oma etteasteks kaasa võtnud kitarri, mida inimest, riiki ja usku käsitlevale mõtisklusele vahelduseks mängis. Konservatiivse erakonna esindajana põhjendas ta oma seisukohti päevakajalistel teemadel nagu samasooliste abielu seadustamine ja pagulaste vastuvõtt. Tema lauldud südamlikud laulud soojendasid jahedat seltsimaja ja valusad teemad kütsid meeli, kuigi valitsuse toetajaid neis küsimusis saalis ei olnud.
Kuulutusnädalal oli ka oikumeeniline mõõde, sest kutsutute seas olid isa Ivo Õunpuu ja nelipühi kirikuga seotud eestpalvegrupp Tartust, Kavilda õigeusu kirikus peeti aga palvus. Päevade jooksul sai kuulata ka muusikat: esinesid Vaikuse Muusika stuudio ja bariton Kalju Õllek. Kuulutusnädala lõpetas lõikustänupühal 20. sünnipäeva pidav koguduse koor Dionysius.
Rita Puidet

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)