Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudus kutsub oma rõõmu jagama

24.08.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

MagdaleenakirikMustamäe Maarja Magdaleena kogudus kutsub taas augusti viimasel pühapäeval kõiki toetajaid ja linlasi tulevase kiriku (fotol) platsile kirikupäevale.

Juulis andis koguduse õpetaja Tiina Klement teada, et kirikuhoone projektitööd on lõppenud ja kogudusel on nüüd kiriku ehitamiseks olemas ehitusluba. Tänu paljude inimeste tööle ja toetusele muutub kiriku kerkimine Mustamäele üha reaalsemaks. Arhitektuuribüroo Karisma arhitektid on andnud parima ja Mustamäe saab rikkamaks kauni Jumala teenimise paiga ning hoonesse tulevate lastehoiu, noorte tugikeskuse ja erinevate ringiruumide poolest.
Oma rõõmu väljendusena ja pakkudes võimalust tutvuda kogudusega lähemalt võõrustab kogudus pühapäeval kõiki linlasi ja pakub huvitavat kava hommikust õhtuni kirikuplatsil Kiili 9. Nagu ikka, aitas kava kokku panna Lehari Kaustel. Keskpäeval on koguduse tavapärane jumalateenistus, aga seejärel võib kuulata Aleksei Turovski lugusid Mustamäe loodusest ja inimestest, nautida lastekooride, Bonzo ja ansambli Robirohi esinemist.
Kirikuaias on sel päeval avatud ühepäevakohvikud. Kohviku võivad avada kõik, kes armastavad head toitu ja soovivad seda teistelegi pakkuda. Oma kohviku avab ka linnaosavanem Helle Kalda, kes Mamma kohvikus pakub omaküpsetatud leiba. Nii et tühja kõhu muret kirikupäeval tundma ei pea, kinnitavad tegijad. Avatud on laat, laste heaks sõidab ringi jäätiseauto.
Päeva kulminatsioon on kindlasti hetkel, kui piiskop Einar Soone, linnaosavanem ja koguduse õpetaja istutavad kirikuaeda Martin Lutheri eeskuju ja peapiiskop Urmas Viil­ma üleskutset järgides iluõunapuu «Rudolf». Selleks aga, et kopa saaks maasse lükata, on vaja veel paljude lahkete inimeste annetusi.
Rita Puidet

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)