Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudus kutsub oma liikmeid

25.10.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

jaantammsalu_2014Viljandi Jaani koguduses oli pühapäeval jumalateenistus, kuhu kutsuti leeritõotust uuendama kümme ja kakskümmend aastat tagasi leeriõnnistuse saanuid.

Veerand sajandit tagasi rullus üle Eesti suur vabaduslaine, mille harjal jõudsid kirikusse sajad ja sajad inimesed. Nii oli see ka Viljandis, kus taastama asuti Jaani kogudust ja kirikut. Kevadel 25 aastat tagasi (8. mail 1991) taastas paarkümmend inimest koguduse, mille liikmeks ristimise läbi on aastate jooksul saanud peaaegu 2000 inimest. Liikmesannetajaid on praegu 320, aktiivseid koguduseliikmeid on frantsiskaanide ehitatud vanas kirikus paraku kordades vähem.
Umbes kuus aastat on kogudus igal aastal saatnud endistele leerilastele kutse osaleda leeriaastapäeval. Sel aastal otsustati pöörata suuremat tähelepanu koguduse «kadunud lammastele» ja kutsuda jutlustama praegune Tallinna Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu (fotol), kes 20 aastat tagasi kogudust teenis. Viimased 11 aastat teenib kogudust õpetaja Marko Tiitus.
Õpetaja Marko Tiituse sõnul kutsub kogudus aeg-ajalt külla eelmise õpetaja, sest leerilastele on oluline kohtuda oma esimese vaimulikuga. Ta peab ka oluliseks, et koguduse vaimulikke ei vastandataks, sest nende töö ja eesmärk on üks. Pigem on ilus koos teenida. Ka oleks tema sõnul kena, kui kogudus märkaks jumalateenistusele kutsuda eelmisi õpetajaid.
Kunagiste leerilaste kutsumine aitas täpsustada koguduseliikmete andmebaasi ja saatis välja kena sõnumi: te olete oodatud. Tulijatena pani end kirja 32 inimest, aga oli ka neid, kes polnud endast teada andnud, ütleb äsja palverännakult Iisraeli naasnud õpetaja. Oli väga ilus päev, söödi ühiselt lõunat ja jagati oma elu ning oli ka paar hingehoidlikku vestlust.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)