Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kogudus kutsub doonoripäevale

20.09.2017 | | Rubriik: Teated

Taastame Tartu Maarja kiriku_logoTartu Maarja kogudus ja sihtasutus tõmbavad linlaste tähelepanu laulupeokiriku taastamisele ja kutsuvad linlasi teisipäeval, 26. septembril – päev enne hüvastijättu EPA võimlaga – kogudusemajja Õpetaja 5 verd andma.
Sihtasutus juhatuse liige Silvia Leiaru ütleb, et idee korraldada doonoripäev pärineb spordiarstilt, Tartu kunagiselt abilinnapealt, poliitik Toomas Savilt, kes on sihtasutuse nõukogu liige. Verd saab anda kella 12–15. Kaaluti ka võimalust korraldada doonoripäev kirikus, ent verekeskus ei pidanud sealseid tingimusi sobivaks.  Doonoriks ei saa olla päris igaüks, selleks on teatud nõudmised. Doonor peab olema terve, puhanud ja söönud, kaaluma enam kui 50 kilo, olema vanuses 18–60 ja Eesti kodanik. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vere loovutamiseks tuleks varuda aega umbes 45 minutit. Täpsemalt saab tutvuda doonorile esitatavate nõuetega kodulehel verekeskus.ee.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)