Esileht » Online » Online artiklid »

Kogudus koolitab abiellujaid

07.04.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Viljandi Jaani kogudus korraldab mai keskel Jaani kiriku keldrisaalis abiellujatele koolituse, millel räägitakse laulatuse sisust, paarisuhte toimimisest ja armastuse viiest keelest.

Ühepäevane koolitus on neile, kes plaanivad tulevikus abielluda või tunnevad huvi kirikliku laulatuse vastu. Koolitus on ühepäevane ning oodatud on huvilised, kel on laulatus plaanis eeloleval kevadel, suvel või veidi kaugemas tulevikus.

Õpetaja Marko Tiitus avab koolitusele tulijatele abielu ja kirikliku laulatuse sisulist poolt ning vastab meeleldi kõigile laulatuse ja abieluga seotud küsimustele.

6. aprilliks on koolitusele registreerunuid juba viis paari, kelle laulatus on tänavu suvel Viljandis või Hallistes. Koolitusele on oodatud kõik huvilised – ka need, kellel ei ole veel abiellumise aeg ja koht kindlaks määratud, aga kes soovivad seda teemat lähemalt mõtestada.

Kiriklikul laulatusel sõlmivad mees ja naine omavahel abieluliidu, millega pruutpaar seob ennast jäädavaks ja lahutamatuks kooseluks. Vaimulik on kirikupoolne tunnistaja ja liidulepingu seaduslikkuse kinnitaja. Lisaks on laulatus eestpalve- ja õnnistamistalitus, millega pruutpaar ja temaga koos laulatusele kogunenud kogudus palub abielutõotuse täitmiseks Jumala õnnistust.

Edasi loe Sakalast.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)