Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudus ja kogukond teevad ilusat koostööd

19.01.2022 | | Rubriik: Kirikuelu

Tänu Jüri kogudusele ja mittetulundusühingule Vaida Palvemaja on saanud uue hingamise koguduse 85 aasta vanune palvemaja (fotol).

Aktiivsed vaidalased asutasid 2020. aasta lõpus mittetulundusühingu eesmärgiga mitmekesistada külaelu ja taastada tühjalt seisev palvemaja. Juba sama aasta viimasel advendipühapäeval avati hoone külalistele ja sestpeale pole maja enam tühjaks jäänud. Sellest on saanud maja tervele kogukonnale, ta on toonud inimesi kokku nii vabariigi aastapäeval, emadepäeval kui ka lihtsalt ilusal suvepäeval kohvikut pidama.

Kindlasti muidugi tööd tegema, sest hoone ümbrus on puhastatud ja käsil on sisemuse uuendamine. Möödunud suvel allkirjastas õpetaja Tanel Ots koguduse nimel hoone kasutamise lepingu 15 aastaks. Kindlasti võidab hoone taastamisest ennekõike ümbruskonna rahvas. Olgu siis tegu sealsete põlisperedega või hiljuti pealinna lähedale kolinutega. Üks olulisi märksõnu on kindlasti „mälu“, teadvustamine, et meie esivanematele oli oluline koguneda pühakirja uurima ja palvetama. Kogudusel on palvemaja ka Nabalas, kus jätkuvalt peetakse piiblitunde.

Vaida kandis ehitati esimene palvemaja Herrnhuti andmetel 200 aastat tagasi, aastal 1821, kõnesolev palvemaja on teadaolevalt juba kolmas. Selle nurgakivi pühitses Ida-Harju praost Jakob Aunver 10. mail 1936. See valmis aasta hiljem ja oli kasutuses 1990ndate keskpaigani, siis aga rüüstati ja jäi tühjalt seisma. Aastal 2008 tellis kogudus palvela tehnilise uuringu ning 2011 koostati hoone remondi- ja ehitustöödeks eritingimused.

Rita Puidet

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)