Esileht » Uudis » Uudised »

Kogudus ehitab häid suhteid

18.09.2019 | | Rubriik: Uudised

Tartu Maarja kogudus, kirikut taastav sihtasutus ja selle juht Silvia Leiaru tänavad kõiki inimesi, kogudusi ja ettevõtjaid, kes on annetanud kiriku taastamise heaks. Rukkimaarjapäevast ussimaarjapäevani annetas 15 EELK kogudust: Jõgeva, Lääne-Nigula, Viljandi Jaani, Harkujärve, Ambla, Saku, Saue, Rapla, Pilistvere, Maarja-Madgaleena, Tallinna Jaani ja Rootsi-Mihkli ning Tartu Pauluse kogudus.
Sihtasutuse juht Silvia Leiaru rõõmustab, et kogudused üle Eesti elavad kaasa kiriku ehitamisele. Ta rõhutab, et annetatud summast olulisem on teadmine, et kogudused avaldavad toetust ja mõtlevad kiriku taastamisele. Ta on tänulik ka neile, kes plaanivad annetuse teha tulevikus.
Suure töö tulemusena on torni ehituseks kogutud veerand vajaminevast rahast. Kuid pikk tee on veel minna, et kokku saada torni ehitamiseks kuluv miljon eurot. Ent kirikut ehitades või taastades ongi vaja kannatust. Ega vanarahvas ilmaasjata tulnud lagedale tarkuseteraga, et inimene mõtleb, Jumal juhib. Taastamise venimisel võib olla hoopis positiivne külg, sest seda enam on aega sõlmida häid suhteid teiste kogudustega, linna asutuste ja eraettevõtetega. Ja kasvada kogudusena.
Seljataha on jäänud laulupidu, vähem kui nädala pärast algab sügis ja kollased särgid, koguduse tunnusmärgid, mida kogumisaktsioonidel kanti, on kappi uut suve ootama pandud. Aga annetuste kogumine jätkub. Kogudus ei ole puhkama jäänud. Annetada saab Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse kontole EE132200221021269201 või helistades annetustelefonil. Helistades numbrile 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot või 900 2019 annetad 50 eurot.
Mida sihtasutus suvel tegi ja kuidas korjandus kulges, sellest saab juba peatselt lugeda.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)