Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kogudus avas külalistele pastoraadi uksed

11.03.2020 | | Rubriik: Kirikuelu

XIX sajandil ehitatud Maarja-Magdaleena pastoraadis on ruumid nii kogudusele, rahvamajale kui rahvaraamatukogule. 

The Prince of Tartu, Vikipeedia

Maarja-Magdaleena kogudus korraldas 1. märtsil oma pastoraadis avatud uste päeva, et tähistada uue küttesüsteemi valmimist.

Koguduse õpetaja Aivo Prükk selgitas Eesti Kirikule, et varem köeti kogu maja ahjude abil, nüüd aga seati üles radiaatorid ning keldrisse ehitati puiduga köetav keskküttekatel. Selle testimisperiood veel kestab, kuid senine tagasiside on olnud positiivne. „Maja õhk on muutunud, seda tunnevad kõik,“ kinnitab Prükk, ja lisab: „Ning kogu maja on soe.“ Ühtlasi on kohalike inimeste seas olnud märgata huvi uue süsteemi vastu, mis ajendaski tehtud tööde tutvustamiseks avatud uste päeva korraldama.
Kasu ei saanud küttesüsteemist aga mitte ainult kogudus, vaid ka kohalik kogukond, sest pastoraadi ruume üüritakse välja Tartu vallale rahvamaja ja raamatukogu tarbeks. Õp Prüki kinnitusel oli üürnikest küttesüsteemi ehitamisel palju abi. Tema tänusõnad kuuluvad ka projektijuhile Võnnu koguduse õpetajale Urmas Pajule ning töid rahaliselt toetanud Tartu vallale. Samuti oli tõhusaks toeks Euroopa Liidult Leaderi programmi kaudu saadud toetus.
Avatud uste päev algas tavapärase pühapäevase jumalateenistusega kell pool kaksteist. Kell neli toimus veel tänupalvus piiskop Joel Luhametsa juhtimisel. Samuti sai päeva jooksul käia uue küttesüsteemi rajamisel tehtud töödega tutvumas. Huvilisi olnud Prüki sõnul siiski ainult tosina ümber. Rohkem rahvast tuli kohale aga avatud uste päeva lõpus, kui rahvamaja saalis näidati filmi „Talve“.
Rain Soosaar

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)