Esileht » Uudis » Uudised »

Kodukirik kutsub koduvalla rahvast

20.08.2014 | | Rubriik: Uudised

Viimsi vallas on kirikunädalal 7.–14. septembrini kõigi pühakodade uksed kutsuvalt valla.

Viimsi vallas on neli kirikut (Randvere, Viimsi, Naissaare, Viimsi vabakoguduse kirik) ning Prangli ja Rohuneeme kabel. Kirikuist noorim on Viimsi kirik, mille ehitustööd algasid 2003 ja jumalakoda pühitseti 2007. Koguduse sünnist möödus aga käesoleva aasta märtsis 20 aastat. Viimsi kiriku ehitamise patroon oli president Lennart Meri. Ehitust koordineerinud sihtasutuse eesotsas olid Vello Vallaste ja diakon Erkki Juhandi.
Kalurite ja meresõitjate kaitsepühakule Jaakobile pühitsetud kirik mälestab neid, kelle soolane vesi on meie hulgast  võtnud. Eriliselt mõeldakse neile, kes viimse puhkepaiga meresängis leidnud suure pagemise aegu 1944. a ja Estonia reisilaeva hukkumisel 1994. a.
Kirikunädala «Kodukirik kutsub!» mõte ja sisu tuleneb kirikute ja omavalitsuse ühisest soovist kujundada ja kasvatada Viimsi valla elanikes kogukonna- ja kodutunnet. Et enam inimesi leiaks kirikutes paiga, kus võib leida hingerahu ja jõudu edasi minekuks, elule ilusamat mõtet ja avaramat vaadet.
Kirikunädala avapäeval, 7. septembril ja viimasel päeval, 14. septembril on kõigis pühakodades jumalateenistus. Seitsme päeva sisse jääb üritusi ja tegevust, millest osasaamiseks vaata: http://www.eelk.ee/viimsi/.
Mõnele sündmusele juhiks siiski tähelepanu. Nimelt sõidab esmaspäeval Rohuneeme sadamast laev Naissaarele ning kolmapäeval Prangli saarele Leppneeme sadamast. Neljapäeval kella 16–19ni on avatud uksed taastatavas baptistide palvemajas Mähel (Pojengi tee 13). Esmaspäeva õhtul kell 20 on Muuga sadamas Meremeeste Kodu ja kabeli tutvustus ning päevalõpupalvus.
Sirje Semm

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)